| Andrutza_9535 a întrebat:

putin ajutor. nu mai stiu ce sa facsadsigh
deci...am un prieten de un an. acum cateva zile am avut banchetul si pot spune ca mi-a cam stricat seara cu gelozia lui tampita. in loc sa ma distrez cu colegii mei, am stat ca proasta si am plans. toate prietenele mele au vazut cum este el in realitate si m`au sfatuit sa-l las in pace.adica sa ma despart de el. dupa ce s`au rugat profesorii de mine sa uit toate problemele, am inceput si eu sa ma distrez. Am avut ca Dj pe varul unei colege. in seara aceea, in supararea mea, a inceput sa`mi placa de acest baiat. nu stiu ce sa fac. prietenul meu a aflat si ne-am certat rau de tot. imi zicea numai "cum ai putut sa`mi faci una ca asta? eu te iubesc enorm de mult.si u iti bati joc de mine" si asa mai departe. Dar nu vrea sa se desparta de mine ca nu ar rezista sa ma piarda. E obsedat de mine. Aseara am vrut sa ma despart de el.mai mult pentru ca nu mai vreau sa-l fac sa sufere. mi-a jurat ca daca ma despart de el. s omoara. E atat de dulce cateodata.inca il mai iubesc dar nu foarte mult.parca incerc sa-l evitsigh si el ma iubeste. stiu asta.toata familia lui ma iubeste pentru ca am reusit sa-l schimb. era un golan inainte. si la cat de mare si fioros arata.nici nu`ti vine sa crezi ca poate fi asa sensibil.plange mult.stiu ca e din vina mea. nu stiu ce sa fac.il iubesc, dar parca stau cu el mai mult din milacrying(mai e si celalalt baiat care ma place. offf doamne. m`am saturatcrying((va rog sa ma ajutati! nu stiu ce sa faccrying(((

Răspuns Câştigător
| fffandreeea a răspuns:

sade ceva seriossadnu te juca cu prietenul tau si daca te iubeste foarte mult chiar o sa se sinucida eu vb serios desi nu pare a fi ceva sa te consoleze eu iti zic realitateastraight facedeci trebuie sa ii explici ca parca e obsedat de tine si te-ai saturat.inceraca sa cadeti amandoi comun acord sa va despartiti incearca sai explici ca daca te iubeste cum spune sa te lase sa-ti iei deciziile daca tu nu il mai iubesti ce sa faci. dragoste cu forta nu merge te sfatuiesc sa nu faci astanot worthye mai bine.e alegerea ta nu-ti fie frica de ceilalti desi iti sunt recunoscatori. trebuie sa te gandesti bine ca alegerea iti apartine.si daca te desparti de el incearca sai ramai prietena fiind pe zi ce trece mai departata de el ca sa te poate uita si el lent.dar sai treaca. nul parasi de tot din primawinking.si in primul rand nu te combina cu ala.pui viata in pericol prietenului tau. daca a zis ca se sinucide asa o sa faca si daca n-are curaj o sa se gandeasca bine.nu il lasa nici macar sa se gandeasca.M-a intristat rau ce ai zis tu aici imi pare rau, ce tiam scris eu m-am gandit foarte bine.nu te cunosc dar imi pasa happyia deciziile bune ia sfaturi si de la prietenei, parinti, rude.winkingcand rezolvi ceva trimite-mi un mesaj sunt curioasa de hotararea ta si P.S Timpul le rezolva pe toate:*

1 răspuns:
| Clara20 a răspuns:

Ial pe ala care ai mai multa incredere in el si care se comporta frumos cu tine...(funda te rog)