| maryanaa a întrebat:

Sa aveti o primavara frumoasa. Ajutati-ma daca puteti... As vrea sa nu mai primesc mesaje pe facebook de la cei pe care nu ii am in lista, stiti careva daca se poate si daca da cum fac si eu happy funda :*

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu mi-am setat sa nu primesc mesaj decat de la friends, si tot imi pot trimite si ceilalti mesaje, insa mi le pune facebook`ul in alta parte, denumita "altele". e cam aiurea, nu poti scapa de ele complet.

| maryanaa explică (pentru BiuL):

Am observat ca orice fac tot primesc msj happy mc happy

| BiuL a răspuns (pentru maryanaa):

La mine atata ca le primesc in doua locuri, cele de la friends imi apar in "Mesaje" si cele de care nu ii am la friends la "Altele" pentru ca mi setat sa nu primesc mesaje de la neprieteni. Am vorbit cu o prietena, si la ea tot asa e, deci nu prea avem ce sa facem sa scapam de tot de ele. Imi trimit mesaje de alea, pot sa iti dau add? laughing nu raspund si gata, ca nu imi apare ca si notificare.

4 răspunsuri:
| mariluz214 a răspuns:

Pai te loghezi pe facebook, si sus in dreapta unde scrie numele tau trebuie sa fie un lacatzel( langa Acasa), apesi acolo si ii dai la "cine ma poate contacta" filtrare stricta/baza ( vezi si tu). sper ca te-am ajutat!

| valentingb a răspuns:

O primavara frumoasa si tie, multumesc frumos! Intra in setari de confidentialitate si ai "cine ma poate vedea (sau cauta) " si selecteaza "prietenii mei", pentru ca la "prietenii prietenilor mei" sunt deja peste 10.000 de oamenilaughing