| Mihu12 a întrebat:

Bună TPU :*
Să încephappy.
În casa unde locuiesc eu, m-ai locuiește o familie. De fapt o femeie mai bătrână/
Ieri a venit nepotul ei din Roma. Bunica lui mi-a zis dacă pot să îi prezint și eu zonele, Pentru el este prima dată când vine aici.Și așa nu cunoaște pe nimeni.
Ieri când mă pregăteam să ies afară.Am trecut și pe la ea, să îl chem afară. El este o fire mai timidă. Am ieșit cu el afară și cu încă o colegă. Tot timpul acela mergea numai lângă mine, se uita frumos, Vorbea cu mine, iar cu colega mea doar îi răspundea la întrebări.
Astăzi mă gândii să îl chem cu noi.
El are 15 ani, iar eu 13happy. Chiar dacă îl cunosc de o zi mi-e mi se pare drăguț :3
Întrebările mele sunt :
1. Cum ar trebui să ma comport cu el? Având în vedere că el e puțin timid, și eu sunt puțin timidălaughing
Astăzi trebuie să mă duc la el să îl chem afară, ce să îi zic? Adică ceva de genu : "Bună, vrei sa fi afară cu noi?"
Aștept cât mai multe răspunsuri happy
Fundăă pentru cel mai bun răspuns puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Doi oameni timizi, se comportă ca doi oameni timizi. : )

TOTUȘI, tu ai dat dovadă de deschidere, deci nu ești introvertită, ceea ce înseamnă că știi și că poți să comunici. Și asta este foarte-foarte bine, pentru că ești pe drumul bun.

Poți să te gândești la câteva subiecte de discutat:

- muzică
- filme și desene animate (dacă îți plac)
- vacanțe preferate
- lucruri pe care le îndrăgești și lucruri pe care nu le îndrăgești
- locuri pe care ai vrea să le vezi
- vise și dorințe personale
- rețete de prăjituri : )
- jocuri
- plimbări în natură
- flori și animale
- și despre restul lucrurilor care îți plac, de la mâncăruri preferate, până la culori favorite, de la jocurile din parc, până la jocurile de șah, de la exercițiile sportive din aer liber, până la statul în fund pe iarbă (de unde poți privi un apus de soare sau de unde poți vedea lucrurile altfel)

Și ai putea să îl întrebi și pe el despre subiectele de mai sus.

Nu "trebuie" să te comporți într-un fel anume. Fii tu. Fii naturală. Fii comunicativă. Sunt sigură că ești descurcăreață și că ai să reușești să iei decizia corectă.

Îți doresc mult succes și dacă te duci în vreo poieniță astăzi, îmi doresc să vezi fluturi de felurite culori, care să te facă să zâmbești mult. Curaj!

3 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Buna vrei sa vii cu noi ne-ar face placere! Cu timpul usor usor o sa va obisnuiti unul cu altul poate o sa legati si o relatie cine stie! Succes

| τττ a răspuns:

Bună.
Poți să-l chemi civilizat afară, sau spune-i că vrei să ieși pe afară și dacă vrea să te însoțească. Fi prietenoasă, pune-i întrebări, discutați despre filme, școală, muzică etc. și cu siguranță o să dezvoltați o conversație!
Pa, pa.

| Ama_Iulia_1993 a răspuns:

Buna.Noi mergem sa ne plimbam si ma gandeam daca vrei sa vii si tu?