| LoveSunshine069 a întrebat:

Sa ma ajute si pe mine cineva. Am nevoie de un dialog intre doua persoane, una dintre ele este venita intr-un oras in care nu cunoaste nimic, intalneste pe cineva pe strada si-l intreaba unde sa gaseasca: muzeu, teatru sau cinema etc.(nu are importanta). Pot sa fie incluse mai multe intrebari in dialog, adresate "necunoscutului". Am nevoie de unul maricel si n-am idei. straight face Help me, please! puppy dog eyes Fundita!
[scuzati categoria]

Răspuns Câştigător
| Maddly a răspuns:

Buna! Sper sa iti fiu de folos.

Locul actiunii:In fata garii.Doamna Lavinia ( Sau ce nume vrei tu ) abia soseste in Bucuresti.Necunoscand acolo nimic intreaba pe o femeie.
Dna L:Ma scuzati!
Dna Ana:Spuneti!
Dna L:Vin tocmai din Sibiu pentru a imi vedea fiul care sta in acest oras.Insa eu nu cunosc locurile.
Dna A:Va pot ajuta?
Dna L:Mi-ati ajuta foarte mult!
Dna L:Trebuie sa ajung la Muzeul Antipa,unde va trebui sa ma intlnesc cu fiul meu, Marcel.Din cauza unui accident am ramas singura in Sibiu, iar fiul meu a horarat ca este mai bine sa stau cu el si familia lui, aici, in Bucuresti.
Dna Abig grineci doriti sa ajungeti in fata Muzeului Antipa...Pai atunci sa luam un Taxi si sa mergem spre Muzeu.
Dna L:Va multumesc pentru ajutor!
(Acum un dialog in Taxi)
Dna Lbig grinumneavoastra aveti copii?
Dna Abig grina! Am 2 fete! Insa ele locuiesc in Anglia pentru studii.
Dna L:Foarte frumos.Cred ca in acest oras sunt multe de vazut.Imi face o bucurie sa locuiesc aici.
Dna A:O sa va simtiti extraordinar aici.
Dupa 15 minute...
Dna A:Am ajuns.
Dna L:Uitatil pe baiatul meu!
Dna A:Ma bucur ca vam fost de folos. Sper sa ne mai intalnim.Eu locuies aproape de gara.
Dna L:O sa va vizitez! Ati fost foarte draguta.Ma scuzati daca v-am dat peste cap programul.
Dna A:Nu-i nici o problema! La revedere!
Dna L:La repevedere!
Nu stiu daca iti place.Eu am vrut sa te ajut.Paa!