| Sadicăă a întrebat:

Buna tpu.Sa trec direct la subiectlaughing.E un lucru care ma complexeaza foarte rau;(.Eu cand ies pe afara ies cu fete de 15 ani si restul baieti 17-20 de ani.Mai vin cateva fete de 13 ani ca si mine.Off nu e vb despre asta dar eu sunt foarte micuta nu arat de 13 ani arat de 10 ani.Deabea am sani ..nu inteleg dc nu prea se uita acei baieti la mine si imi spun la ora 6 nu trebuie sa fiu acasa sau sa il chem pe tata.Adica mama imi spune ca nu ma ingrijesc.Dar ma dau cu parfum dar nu am fac cu rimel sau altii chestii.Cosuri nu prea am dar nu am tenul nici foarte perfect.Mama spune ca am de toate si ca nu ma fac de lenelaughing.Am si 3 cercei intr-o ureche.Ele poarta tenesi de 10 lei iar eu de 200 lei.Au haine frumoase dar si eu am.Ele sunt mai inalte ca mine.Adica fata aia e cu un pic mai inalta si sa zicem are sani cat de cat.Eu de abia am acolo niste sani de abia se vadcrying.La fata nu e urata dar nici super frumoasa.Dar dc toti baietii se dau la ea si zic ca e frumoasa si etc.Adica ea are tot 13 ani si toti se dau la ea.Nu e foarte dezvoltata dar na..Eu sunt si mai slaba si astea.Nu stiu ce sa mai fac si din clasa mea eu sunt ultima gasca crying adica nu sunt dezvoltata deloc si sunt foarte micuta de inaltime.Dc se uita la niste rapanoase care de abia au dupa ce bea apa.Nu ma refer la fetele astea.E o fata saraca adica vine cu papuci de aia ieftini de 20 lei si mai sunt si rupti si cu haine ..Eu am haine de firma si etc. Urata nu sunt dar nu prea ma ingrijesc.Adica nu am nici cosuri dar na..nu prea folosesc creme si etc pentru ten.Off sunt foarte complexata din aceasta cauza.Adik nu diferentiez ca ele au nust ce tel si eu un tel de 20 de milioane sau etc.Dar.dc nu cresc nu stiu ce sa mai fac nici ciclu nu am.Ce sa fac? Sa ma ingrijesc ca sa arat mai bine? Adica daca ma dau cu ruj zic ca sunt prea mica dar ele daca se dau cu fard ..Mda raised eyebrows. Funda devil

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Wtf,la cei 13 ani ai tăi te plângi că nu primeşti atenţia băieţilor de 17-20 de ani? Dar ce ai vrea dragă,niciunul din aceştia nu vrea să intre la închisoare deoarece s-au dat la o puştoaică ca tine, care e problema ta? Nu-i nimic rău în a te "îngriji", dar asta e ceva ce faci pentru tine, ca să te simţi bine în pielea ta, nu ca să câştigi atenţia cuiva.La cum ai descris situaţia mie îmi pari foarte matură, ai o personalitate frumoasă, cine te va plăcea o va face pentru asta şi atitudinea ta, nu pentru straturile de fond de ten sau tenişii de 200 de lei.thumbs up

| Sadicăă explică (pentru anss23):

Mersi >big grin

| anss23 a răspuns (pentru Sadicăă):

N-ai pentru ce, nu ţi-am spus nimic în nume de rău, pur şi simplu îmi pare rău că până şi copii din ziua de azi au ajuns să dea atât de multă importanţă aspectului fizic..Fiecare persoană e specială în felul ei, ai mai multă încredere în tine, chiar ai de ce.Şi nu invidia fetele acelea plăcute de toţi băieţii, ştii cum se spune "Articolele ieftine au mulţi cumpărători".big grin

| JustMusic a răspuns:

Nu crezi ca exagerezi? Poate te evita datorita atitudinii tale, ca tu esti mai bogata si ai haine de firma, cealata fata nu are dar ii accepta pe toti cum sunt si nu fac comparatii.Ca sa cresti in inaltime apucate de inot sau de bascket, sportul o sa te ajute si sa te dezvolti.Menstruatia vine la fiecare fata altfel.Fiecare persona e diferita, tu esti mai slaba si mai putin dezvoltata, ai 13 ani la 20 pentru ce o sa iti faci griji? Mai sunt persoane mici de inaltime si nu sunt asa coplexate ca tine, eu am fost complexata ca sunt mai plinuta foarte multi ani dar acum am inteles ca cine mie prieten ma accepta si cu kg alea in plus.
Esti fata, domnisoara, nu prea ar trebui sa te neglijezi, chiar daca esti mai baitoasa din fire e important sa ai grija de tine.Pt ten sunt metode 100% naturale ca sa il corectezi pe care nu trebuie sa cheltuiesti o avere si nici nu au substante chimice care sa iti atace pielea fragila. Poti incerca sa te dai cu putin rimel si putin fard de pleoape dar nu strident ceva natural.Pt buze nu iti trebuie ruj, sunt glosuri transparente sau culori naturale depinde de ce culoare ai la buze.
So, bagati mitile in cap si nu te mai stresa ca ea este mai frumoasa ca e mai dezvoltata, o sa vina si vremea ta.Prima data incearca sa te aranjezi tu putin, esti fata nu te aranja ca sa se uite baieti la tine, sunt foarte putin cei care vad daca ai buzele facute sau daca esti machiata, in primul rand trebuie sa ai grija de tine pentru tine nu ca sa se uite ei la tine, sau sa te invidieze alte fete.

| Clauvdgg a răspuns:

Doamne fereste copila! Baga-ti mintile in cap! Altii la varsta ta inca se mai joaca pe strada cu copiii sau cu jucarii si tu deja esti la baieti?! Las-o pe fata aia e treaba ei ce face. Si cum crezi ca se pot uita baietii aia la tine? Degeaba esti tu bogata si te crezi cea mai frumoasa, daca ai mintea aia si 13 ani... In fine, tu faci ce vrei dar eu sunt foarte curioasa cum o sa ajungi tu la 18 ani daca acum gandesti in halul asta! Du-te si invata si lasa baietii pentru cine trebuie.

| livia24 a răspuns:

Pai eu tot am 13 ani si iti pot spune un lucru fii tu insuti.Pentru a creste eu fac basket, ajuta.Iar cel mai important nu judeca pe altii, nu judeca fetele e urit. Iar pentru a cuceri baietii citeste cateva secrete din internet. Succes. Fara suparare.Fii insuti.