| anonim_4396 a întrebat:

saptamana asta o sa particip la un concurs muzical unde voi interpreta un cantec cam greu... Problema este ca sunt o fire extrem de emotiva si nu reusesc deloc sa-mi stapanesc emotiile. Cand cant in public, ma coplesesc atat de mult incat imi tremura vocea si nu ma mai pot concentra astfel incat stric tot! Gandul ca o sa ma fac de ras ma sperie cumplit. In rest, cand cant de fata cu prietenii imi iese perfect pot zice... Vreau un sfat, o solutie, orice care sa ma ajute sa-mi stapanesc emotiilesad.

1 răspuns:
| eXtreme21 a răspuns:

Sunt bune si emotiile deoarece te face sa fii mai atent, sa-ti fie frica sa nu gresesti.
Ai putea sa te gandeste ca nu mai e nimeni in jur sau ai putea sa-ti chemi si prietenii aproape cand vei canta, poate asa scapi de emotii.
Sper ca am putut sa te ajut.