| Catalina34 a întrebat:

Buna tpu...saptamana viitoare facem un fel de tombola de craciun si ma intrebam ce jocuri stiti? tin sa precizez ca sunt in clasa a 8
deci niste jocuri pentru noi gen adevar sau provocare?
Dau funda:X:X

Răspuns Câştigător
| NuTeCred a răspuns:

Pai de exemplu sunteti 4 care soptiti si unul care intreaba. Cel care intreaba nu trebuie sa va auda. Apoi sa zicem ca tu esti prima, ii spui un cuvant, orice fel de cuvant, apoi cel de langa tine ii spune celui de langa el un alt cuvant, si fiecare ii zice celui de dupa el 1 cuvant in asa fel in cat fiecare din voi sa tina minte doar cuvantul care i-a fost spus. Ce care intreaba va va pune cate o intrebare diferita fiecaruia ( orice ii vine in minte : ex. Ce ai mancat aseara? Ce iubesti cel mai mult? ) iar fiecare trebuie sa raspunda cu cuvantul care i`a fost spus. O sa iasa faze comice. Si celui care i se potriveste cel mai bine intrebarea cu raspunsul, va intreba in tura urmatoare si tot asa. Sper ca ai inteles si iti place puppy dog eyes.Sa va distrati! Funda?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce adevar sau provocare, aia se joaca in 1-4, acum jucati ruleta ruseasca sau barbut.

| NuTeCred a răspuns:

Fazan, provocare 123, Matele incalcite ( va tineti de mana intr-un cerc si unul nu se uita, incepeti sa va incalciti unii printre altii, dar tinandu`va de mana, iar cel care nu se uita, se va putea uita si trebuie sa va descalceasca si sa va aduca iar in acelasi cerc laughing, mima, scaunele muzicale, telefonul american cu intrebari. Funda puppy dog eyes?

| Catalina34 explică (pentru NuTeCred):

Cum e telefonul americanbig grin?

| NuTeCred a răspuns (pentru NuTeCred):

Asta e telefonul american

| NuTeCred a răspuns (pentru Catalina34):

Pai de exemplu sunteti 4 care soptiti si unul care intreaba. Cel care intreaba nu trebuie sa va auda. Apoi sa zicem ca tu esti prima, ii spui un cuvant, orice fel de cuvant, apoi cel de langa tine ii spune celui de langa el un alt cuvant, si fiecare ii zice celui de dupa el 1 cuvant in asa fel in cat fiecare din voi sa tina minte doar cuvantul care i-a fost spus. Ce care intreaba va va pune cate o intrebare diferita fiecaruia ( orice ii vine in minte : ex. Ce ai mancat aseara? Ce iubesti cel mai mult? ) iar fiecare trebuie sa raspunda cu cuvantul care i`a fost spus. O sa iasa faze comice. Si celui care i se potriveste cel mai bine intrebarea cu raspunsul, va intreba in tura urmatoare si tot asa. Sper ca ai inteles si iti place puppy dog eyes.Sa va distrati! Funda?