| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati daca am gresit categoria, sunt destul de noua pe aici.
Deci, am 12 ani si sunt clasa a6a. Am un bust destul de generos pentru varsta mea (cupa 75 - 80 B).
La ora de sport, fetele se schimba in clasa primele 5 minute din pauza, apoi iesim si intra baietii.
Eu una sunt mai rusinoasa de fel, mereu ma schimb foarte repede si mai "pe ascuns". Ma intorc cu spatele si imi mai fac si paravan din scaune.
Fetele de la mine din clasa sunt si ele destul de dezvoltate. Inca din clasa a5a, unele fete isi dadeau jos si sutienul si-si lasau "sanii" sa atarne in voie. Nu se ascundeau deloc. Pana la sfarsitul anului, toate fetele au inceput sa se arate. (cu exceptia mea). Mi-e rusine sa stau in fata lor chiar faca am sutienul pe mine. Ele n-au nicio treaba, cu sanii goi, in chiloti tanga, parca ar dansa la bara (sincer, ma mira cum reusesc sa fie gata in 5 minute). Baetii se si uita pe geam uneori si ele, chiar daca stiu asta, nu au nicio reactie. De doua saptamani, o colega a inceput sa stea si nud in fata noastra, pe motiv ca trebuia sa-si puna chiloti albi. Inteleg, schimba-i, dar nu e nevoie sa te urci nud pe catedra ca sa ne arati parul din zona intima!
In orice caz, vineri, fetele mi-au zis ca nu e normal sa ma ascund asa de mult, ca inteleg daca nu vreau sa stau nud, dar pacar sa stau cu sanii goi ca nu mor daca ma vad.
Maine am sport si nu stiu ce sa fac. Ce-mi sugerati? Dau funda happy

4 răspunsuri:
| Máá_Al_Le_1993 a răspuns:

Mai mie mi se pare ca faci totul foarte bine. sincer nu e problema lor ca tu nu vrei sa iti arati partile intime. este ok. totul depinde de tine. mi se pare exagerata faza cu datul sutienului jos sa te vada oricine. sincer este foarte bine din partea ta :''> funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credeam ca baietii-s nesimtiti, dar vad ca nici fetele nu fac exceptie.

Cat despre intrebarea ta, nu stiu, fa cum simti si cum crezi ca e mai bine. Adica daca nu vrei sa iti vada sanii nu iti da sutienul jos, nu trebuie sa o faci doar pentru ca iti zic ele, fa-o doar daca vrei.

| SebylVane1890 a răspuns:

Niciodata nu te lasa contaminata de prostia altora! Daca ele vor sa se compoarte asa asta nu inseamna ca si tu trebuie sa faci asta! Doar fa ce ai facut pana acum.Nu te lasa influentata.Doar lasa paravanul din scaune si ai grija la baieti.De obicei sunt mai nesimtiti si cum ai zis si tu ce fac, ascunde-te de ei.

| IAmAFreak a răspuns:

Pff, da' de ce nu incep sa se si linga pe acolo daca tot stau nud? Fa cum crezi, din partea mea mai bine ramai cu ideile tale si nu te lua dupa ele. De ce nu te schimbi in baie? Ar fi mult mai practic, dupa parerea mea.