| anonim_4396 a întrebat:

Scuze daca am gresit categoria.Am o fobie pentru tunete si fulgere. Odata, cam anul trecut pe vremea asta a fost o furtuna puternica noaptea si m-am speriat foarte tare, iar de atunci cand sunt furtuni sta in casa si mi-e tare frica.Stiti cum as putea depasi aceasta fobie?

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Singurul mod prin care poti scapa de aceasta frica este sa o infrunti direct.
Deci, cand va fi o furtuna cu tunete si fulgere uita-te pe geam (oricum n-are ce sa se intample)

4 răspunsuri:
| Danyel a răspuns:

Mai toti ne temem de tunete si de furtuni. Odata ce esti in casa ...sau chiar si afara daca stai in locuri restranse nu poti pati nimic.Succes!

| stragery a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica atata timp cat nu esti pe loc plat cum ar fi campul sunt feneomene naturale provacanduse la ciocnirea a 2 norii.imputeti ca nu este nicun pericol si fi stapan pe tine

| pushi a răspuns:

Buna...sh mie imi este frica dar daca stau cu cineva in camera sau ori unde sh ploua ca fulgere sh tunete nu-mi mai este asa frica incearca sa stai ca cineva cand fulgera sh tuna sh poate nu o sati mai fie frica

| pushi a răspuns:

Scuze cu cineva...succes!kiss