| KDily a întrebat:

Buna,TPU! Sora mea naste in curand gemeni (fata, baiat) si e foarte nehotarata in legatura cu numele.Eu i-am sugerat ca Malena si Mateo ar putea fi niste nume potrivite.Voi ce credeti? Ce nume pentru gemeni vi se par frumoase? P.S nu dati copy paste de pe net cu dita mai lista de nume... vreau doar parerea voastra si cateva nume care vi se par voua personal frumoase. Multumesc anticipat pentru ajutor! Have a nice day :*

9 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Chiar daca sunt gemeni, asta nu inseamna ca trebuie sa le puna nume similare.

Fata; Raluca, Evelina
Baiat:Eduard, Eric

Răspuns utilizator avertizat
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Am observat că, mai nou, părinţii vor neapărat să le pună copiilor lor nume cât mai puţin cunoscute, şi mulţi dintre ei exagerează. Înţeleg că nu vor să îi cheme pe toţi Maria sau Ion, dar totuşi... Suntem români, ar trebui să avem nume româneşti, sau măcar care să sune bine împreună cu numele de familie. Am să îţi dau şi eu câteva sugestii (nu sunt foarte comune, dar nici sofisticate).
Pentru băiat: Claudiu, Octavian, Eugen, Flavius, Arthur, Aurelian, Bogdan, Lucas, Şerban.
Pentru fete: Amalia, Daria, Graţiela, Ami, Dorotea, Marina, Sorina, Suzana, Cristiana, Cornelia.

| S3S3an a răspuns:

Mie imi place maya si gabriel

| Beccaaa a răspuns:

Melissa si Max happy

| Saskesai a răspuns:

Fata:Ally,Emma,Maddy, Jade,
Baiat:Raymond

| paezi a răspuns:

Felix, Eusebiu, Matei, Cezar, Kai, Finn...si pentru fete Ema, Ada, Catrinel, Eleanor, Lara. Sper sa-ti placa. happy happy happy happy

| TinK0de a răspuns:

Cand se nasc, te uiti frumos in calendar, si vezi ca sunt destui sfinti intr-o zi cu nume destul de frumoase.Gen maximilian, sau dia, sau mai stiu eu...vezi si tu.

| vRaJe a răspuns:

Eu zic ca sunt super cele pe care le-ai ales tu.Chiar prea fumoase pentru doi gemeni! Sau de ex: Max și Renata, dar zic ca Renata merge de minune, acum alegi unul pentru baiat. Sper ca te-am ajutat.