| anonima123pitica a întrebat:

sper ca am ales categoria corecta.am o problema. Sunt clasa a 7a si deja profesorii ne tot întreabă la ce liceu vrem sa dam. Eu personal as vrea la Arte pentru ca multi au zis ca am talent la desen. Desi doamna de desen m a chemat la meditatii gratis pentru arte parinti nu îmi dau voie. Mama o tine întruna sa mă duc la mate -info sau chimie-biologie etc, dar nici intr-un caz nu la Arte. Si parintii mi-au apreciat desenele dar tot nu sunt de acord. As dorii un sfat cum sa ii conving pentru ca mai am Putin timp si nu vreau sa îmi para rău după.

3 răspunsuri:
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Da la arte unde iti place tie pentru ca tu te duci la liceu nu parintii tai.

| Caddy14 a răspuns:

Cum a zis si MariaAiram27 dar eu tot as opta pentru mate-info pentru ca dupa liceu ai mai multe optiuni in a-ti alege o meserie

| anonima123pitica explică:

Chestia e ca pana la liceul de mate-info am o jumătate de ora de mers si la arte o ora. Tin sa mentionez ca parintii sunt grijulii si de abia ies pana in oras