| HardcoreCountry a întrebat:

Sper sa aveti timp sa cititi ce scriu, multumesc.

De ceva timp sunt cu un baiat, Mihai. Ne intelegem destul de bine, doar ca e gelos si ne si certam foarte des, si nu imi place asta. Si in seara de colindat am fost la cea mai buna prietena a mea, si ea are un frate cu 3 luni mai mic decat mine, cu care ma inteleg bine si ne stim de foarte mult timp. Si am baut putin cam mult si ne-am sarutat. Si nu stiam ca el are prietena ca daca stiam nu ma sarutam cu el, si acum s-a despartit de prietena lui si cred ca ma place. Si si eu il plac putin. Si ieri seara iar ne-am sarutat. Si i-am zis lui Mihai si s-a suparat, bineinteles, dar m-a iertat intr-un final. Si acum nu stiu exact ce sa fac sau ce sa aleg. Mihai are 16 ani iar celalalt 15. Ma simt foarte prost pentru ce am facut si stiu ca nu am procedat bine si regret tot ce am facut. Nu vreau sa ranesc pe nimeni, dar acum in orice parte m-as intoarce, cineva tot o sa fie ranit. Asa am fost mereu, imi e greu sa pun fericirea mea pe primul loc asa ca pun fericirea altora pe primul loc si a mea pe ultimul loc.

Va multumesc din suflet, si multumesc ca oricand am avut nevoie m-ati ajutat. happy

Răspuns Câştigător
| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Eu zic ca nu Mihai e alegerea potrivita, ci baiatul de 15 ani. Pentru ca daca il iubeai pe Mihai nu te-ai fi sarutat cu el, mai ales ca te-ai sarutat si atunci cand erai perfect treaza!winking

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

CUm pui tu fericirea altora pe primul loc, cand ti-ai inselat iubitul cu un baiat cu prietena? Ti-ai ranit si prietenul si pe fata aceea nevinovata. Nu inteleg cum de ai fost iertata. Oricum, asta e o relatie de copii, asa ca crede-ma pe cuvant, nu vei ramane cu niciunul pana la adanci batraneti. Ba mai mult, sunt sigura ca vei incerca multi baieti/barbati de acum incolo la cum vad eu situatia.
Lasa-l pe Mihai in pace, ca nu prea-l meriti. Ramai cu celalalt daca vrei, va meritati unul pe altul.Cum a inselat-o pe tipa aia, la fel te va insela si pe tine intr-o buna zi, stai tu linistita.Sau invers, tu pe el.
Esti egoista, te gandesti numai la tine, nu si la cei din juurul tau, degeaba incerci sa pari modesta.

| yyyyy a răspuns:

In opinia mea eu as sugera sa il alegi pe baiatul de 15 ani deoarece deja din cate ai spus tu nu prea il iubesti foarte tare pe Mihai. Chiar si certurile dintre tine si el o sa va desparta la un moment dat asa ca e mai bine sa va despartiti cu calm nu atunci cand certurile se amplifica si veti avea mai mult de suferit!
Aceasta este opinia mea.
Pa, pa.

| adee25 a răspuns:

Esti intr-o situatie foarte dificila...saddar, din cate mi-ai spus, eu cred ca baiatul ideal e cel de 15 ani, pentru ca il stii si de mai mult timp si va intelegeti mai bine.Cu Mihai,nu o sa mai ai libertate daca e gelos,pentru ca va vrea sa te tina,vorba aia,in colivie.Dar,pana la urma,asculta-ti inima,ca ea decide cel mai bine, si, macar o data, pune-ti fericirea ta pe primul loc, si a altora ultima.Bafta!:*

| demongirl a răspuns:

Hey,de data aceasta o sa dau un raspuns cat mai rapid si concret. Daca ai de ales intre doi baieti, atunci alege-l pe al doilea, daca il iubeai pe primul nu te mai uitai la al doilea.Bafta!

| Alexa37 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti care dintre ei este mai important pentru tine. si eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu un baiat. doar ca eram eu baiatul si prietena lui. insa ei se certau de mai mult timp si el a ales sa fie cu mine, si suntem inca impreuna fericiti happy. se spune ca daca tineai la primul nu te indragosteai de al doilea. in orice caz gandeste-te care dintre ei ti mai mult. care te-ar putea face mai fericita happy