| puffy15 a întrebat:

Stiu ca ceea ce am sa va spun e stanjenitor numai ca am 14 ani si inca dorm cu mama. Cum sa ii zic ca vreau sa dorm singura intr-un mod frumos, fara sa o jignesc? Please! puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Nu o jignesti, ii spui ca ai crescut sau ca nu mai ai loc in pat. Simple as that.winking

| Pikaciuuu a răspuns:

Pai..ai putea sa ii spui ca vrei si tu o camera a ta, un pat al tau...sau ii poti spune ca esti deja mare happy Sau nu stiu...depinde cum e mama ta happy sper sa nu se supere big grin

| deeadeea111 a răspuns:

Si eu am 14 ani si nu am durmit cu mama aproape deloc(datorita fratelui meu mai mic) dar trebuie sa intelegi ca poate nu exista alta solutie ....si apropo mai ai frati? da in fine spune-i cumva daca nu puteti rezolva cat mai rapid acest lucru si poate ea te va intelege succes!

| Ebsghjs a răspuns:

Nu o jignesti. Ii spui ca pur si simplu nu mai ai loc in pat, si ca vrei sa ai camera ta, sau macar patul tau. Ca toate prietenele tale dorm singure si nu cu parintii lor.

| AndreeaaD a răspuns:

Daca ii spui ceea ce simti nu inseamna ca o jignesti. Spune-i ca nu mai esti chiar un copilas de 8 ani si ca ai nevoie de spatiu si intimitate.Deja esti adolescenta si trebuie sa ai un loc al tau.Ar trebui sa inteleaga pentru ca odata si ea a fost ca tine si in plus nu te vei putea maturiza daca nu te lasa.Ce se va intampla cand vei vrea sa inviti o prietena sa doarma la tine? Va dormi mama ta cu voi? Explica-i ca toti cei de varsta ta dorm singuri si ca si tu ai nevoie de asta.