| AkaneHanda a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam stupida, dar tatal meu a visat ca serveste niste oameni cu vin rosu si mancare. Vinul rosu servind pe altii, am citit ca este semn de saracie si imbolnavire, iar mancarea este semn bun. Voi credeti in asa ceva? Vi s-a intamplat sa visati ca serviti pe cineva cu vin rosu, iar apoi s-a adeverit visul, adica ati saracit si v-ati imbolnavit? Eu nu cred in chestii din astea, dar de curand tata s-a operat de pietre la rinichi, ieri s-a externat din spital, acum 2-3 zile s-a operat.

2 răspunsuri:
| prizeFTW a răspuns:

Pai am patit odata sa visez o strada si peste cateva luni am trecut pe acolo si totul era exact la fel. Acum ceva timp profa' de religie ne-a zis ca satan poate vedea viitorul si ne arata in vise ce se va intampla.Si apoi ne-a zis sa nu credem in vise.Eu nu inteleg deloc faza asta nici acum.Deci satan ne arata in vise viitorul dar noi sa nu credem.Pai de ce sa nu credem daca ne arata viitorul, asa cum va fi? straight face thinking oricum sunt ateu si ma simt mai liber nu mai stau cu frica ca cineva ma pandeste din umbra si ma va pedepsi pentru faptele mele sau ma va rasplati pentru cele bune :-J

| AlyAleksandra a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva, sunt niste minciuni si nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se intample ceea ce visez.