| Buzedulci100 a întrebat:

Stiu ca sunt cam superstitioasa dar am o intrebare. Daca ai o dorinta se poate realiza?
Eu nu imi doresc cum vreau altii(bogatie, bani..etc)Tot ce imi doresc este sa traiesc o poveste de dragoste asa cum mi-am imaginat, cum mi-am inchipuit dar sincer, imi cam pierd speranta...
Sunteti liberi ca sa ma criticati...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Visul meu a devenit realitate, singur si sofer pe un vehicul de 40 de tone, cu salariu bun.

| positivity a răspuns:

Sunt o persoană destul de simplistă, iar superstițiile nu sunt ceva ce mă interesează. Pur și simplu, după părerea mea, sunt doar niște fraze care ar trebui să aibă un sens propriu.
Pentru a se realiza ceva, depinde de tine și de cât de mult îți dorești asta. Adică, și eu îmi doresc multe lucruri, însă, eu deja știu că nu voi avea parte de ele.
Tu ar trebui să crezi în continuare, în tine și în dorințele tale, pentru că într-o zi orice gând propus și se va îndeplini.

| AtateaConditii a răspuns:

Daca pui suflet la dorinta ta, daca chiar crezi ca se poate realiza, se realizeaza. Trebuie sa cauti ca sa gasesti. Daca vrei o poveste de dragoste cum ti-ai imaginat trebuie sa ai multi iubiti, sa cauti si sa cauti pana dai de cel care iti place, nu zice nimeni ca primul trebuie sa fie si ultimul. Du-te in lume, traieste experiente noi.big grin

| grab a răspuns:

Da, se poate sa ti se intample.
Tu fa ce tine de tine ca sa ajuti destinul cumva.

In cazul de fata creaza-ti un stil aparte care e in acelasi timp atragator si benefic pentru cei din jurul tau.

Bafta!

| dana1407 a răspuns:

Pai, ai rabdare. toate la timpul lor. Cati ani ai totusi? o sa ai timp si de povestile tale de dragoste si poate mai bine decat ti-ai imaginat!winking