| AdrianaB1 a întrebat:

BUNA TPU, stiu ca voi m-ati putea ajuta.
Am inceput liceul de curând, oameni noi, dar am și cunoștințe.
Am impresia ca nimeni nu-si doreste sa comunice cu mine. Baietii care candva m-au placut, acum nici macar nu se uita cine sunt. Nu pot spune ca sunt o persoana rea sau altceva, dar mă simt atât de singură. Îmi doresc de multe ori să socializez cu cineva după ore, dar nu am pe nimeni. Acasă nu prea am ce face și-mi doresc să ies cu cineva. Știu că acum o să ziceți, timpul le schimbă pe toate și trebuie să aștepți dar.
Ce credeți că ar trebui să fac?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am impresia ca nimeni nu-si doreste sa comunice cu mine. mă simt atât de singură.
Este o impresie.
Mergi tu spre ei. I-ai pe rând, fă-le acasă fițșe, Abordează-i. În pauze curtea liceului se umple cu elevi din toate clasele. Discută și cu cei din alte clase. Ia inițiative. Va fi balul bobocilor, ocupă-te de organizare. Este acolo vreo gazetă de perete? Scrie un articol. Deschide un canal al liceului pe Facebook.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să comunici cu noile colege, fă-ți noi prietene.

| Vikaa a răspuns:

It's time for new friends,ceea ce ai tu nu se numesc prieteni,ci serpi,te-au utilizat cum le-a placut.E timpul sa faci o schimbare, cauta alti prieteni si ai sa vezi ca totul se va schimba in bine, nici cu mine nu mai vorbeau avand in vedere ca-s o fata extrem de prietenoasa, dar m-au folosit si m-au luat de proasta, am prieteni noi si e foarte bine acum.Du-te pe la alte clase si incearca sa te bagi cu diferite persoane in seama si sa devii prietena cu ele.
Sper ca te-am ajutat.