| andreigh a întrebat:

sunt Andrei ..am si eu o problema,acum o luna m-am despartit de prietena mea cu care ma intelegeam foarte bine din cauza ca eu eram prieten foarte bun cu cea mai buna prietena a ei careia ii povesteam tot ce faceam cu ea, cand ma mai certam si alte chestii. Apoi totul a degenerat cand prietena ei i-a zis tot ce i-am zis despre ea si chiar multe chestii urate care nu sunt adevarate. Fata cu care eram are acum o relatie cu un vechi prieten de-al ei care a plecat la facultate si nu vorbeste cu mine, nici nu se mai uita la mine..partea proasta e ca suntem in aceeasi clasa si ne vedem zilnic.Nustiu ce sa fac..inca mai tin mult la ea dar nu stiu daca ea simte la fel..as incerca sa vorbesc cu ea dar nu pot ..imi e frica ca nici nu o sa se uite la mine ..va rog, astept sugestii

1 răspuns:
| Ea12345 a răspuns:

Pai nu o baga in seama macar cateva zile. Vezi ce reactie are si ea cand te vede: te ignora, ii e rusine, nu-i pasa. Daca e sa trebuiasca sa vorbiti, vorbit formal si gata. A fost o etapa din viata ta si s-a terminat.

Multa bafta!