| Laviniaa15 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a, si am o colega, care ma enerveaza rau de tot x(. Ma abtin sa n. o injur, sa nu ma iau de ea ( e grasa ), incerc s. o ignor... A facut rost de numarul` meu, de la o colega, si in FIECARE zi imi trimite mesaje cu " cf? ". Si eu am o "datorie" la ea, 2 lei, si in fiecare zi ma streseaza cu " SA-MI DAI BANII ". Este o amarata :o se uita la 2 lei! Eu i-am dat unei colege 10 lei, fara sa ii cer inapoi. Spuneti'mi ce sa fac, ca sa scap de enervanta aia. Pur si simplu n. o mai suport. Din cauza ca nu are ea prieteni, sta prin preajma mea, ca stie ca eu am multi prieteni.Se tine mereu dupa mine. angry Aveti colegi/colege de genu` asta? Cum ati facut ca sa scapati de ei? laughing

Fundita.

Răspuns Câştigător
| qLoveSmileღ a răspuns:

Draga @Laviniaa15

Incearca s-o ignori. Dupa se va satura, si te va lasa in pace. :*

5 răspunsuri:
| Madalin_8918 a răspuns:

Pai n-am inteles tu ai dat la o colega 10 lei si nu ai mai cerut inapoi si acum ai datorie la fata asta 2 lei si nu poti sa ii dai?laughing. Oricum daca tot te streseaza atat du-te si spune-i sa te lase in pace, adica sa vorbesti fata in fata si scapi usor dar sa fie serios.Eu asa am facut. Bafta cu gagicalaughing.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Frate,ce e asa greu sa dai 2 lei?
e vina ta,ca poate fata are probleme cu banii,poate vroia sa-si cumpere ceva ce-si dorea si nu mai are ocazia.
daca vrei sa scapi de ea, da-i banii!
am avut astfel de prieteni si colegi, si am ramas in legatura cu ei...la inceput poate nu-i suportam, ma enervau, dar cu ce am ajuns sa-i cunosc mai bine mi-am dat seama ca m-am facut cu niste prieteni pe cinste.
incearca sa vezi dincolo de aparente.

| Veme a răspuns:

Lol! Deci in rezumat: am "prieteni" care uita sa-mi mai dea banii si vreau sa ma cert cu cineva care imi da bani. Suuuper! Aham, si cine da bani si nu ii mai cere inapoi este "cool", pentru ca nu este "amarat". happy Cine te-a invatat asta? "Prietenii"? Stii cum ai putea scapa de ea? Dezvaluieste-i "cheia" cercului de prieteni: sa le dai bani si ei sa "uite". Poate asa va fugi cu picioarele pe langa urechi de tine.

| michael5813 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te achiti de datorie! in al doilea rand nu fi chiar asa ...de rea cu fata! se prea poate sa fie atat de insistenta, pentru ca pur si simplu te apreciaza foarte mult dar nu stie cum sa iti spuna lucrul acesta. deci da dovada de intelegere si mai ales de inteligenta si vei avea numai de castigat nu stii nici odata de unde vei avea nevoie de un mic ajutor ( de 2 lei ) iar ea, acea "grasuta" va fi langa tine sa te ajute pe cand celelalte " subtirici" care iti spun ca sunt prietenele tale vor incerca doar sa profite de tine ( cu 10 lei ). am sa iti spun un proverb pentru. ca zici ca ai multi prieteni : " prietenii multi sunt spre nenorocirea omului"! inca o data iti spun ca nu toti iti sunt cu adevarat prieteni trebuie sa stii sa-i deosebesti.

| Laviniaa15 explică:

Am uitat sa spun, ea cand mi-a dat aia 2 lei, asa a vrut ea raised eyebrows Eu am vrut sa ma duc la magazinul scolii, ca sa`mi iau un suc, si mi-am uitat banii acasa, si ea s`a oferit sa`mi cumpere, si am intrebat'o " ma. vrei tu sa faci asta? maine vrei sa tii dau inapoi? " si a zis ca nu ii vrea inapoi. si acum ii vrea. nu este vorba ca n`am bani sau chestii din astea =) dar ma enerveaza aia, ca una zice, si alta face.