| Anonim2857 a întrebat:

Sunt de o luna jumate cu un baiat cu 2 ani mai mare ca mine. El e foarte rece de fel si de cand suntem impreuna a fost cam indiferent. La inceput am incercat sa accept gandindu-ma ca asta ii e firea. Nu ii pasa daca tin la el sau cat timp mai stau cu el, nu simte nimic pentru mine. De dragobete si de 1 martie nu a vrut sa iasa pe afara si na zis nimic in legatura cu asta, nici macar nu si-a cerut scuze pentru ca n-a putut veni.
Ma sfatuiti sa ma despart de el? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna! happy

Sper sa nu fiu prea dura dar.
Din moment ce nu mai ti la el, el e rece, iar voi chiar nu va mai comportati ca un cuplu atunci cred si u ca ar trebui s va despartitibig grin

2 răspunsuri:
| Smile_9049 a răspuns:

Tu stii cel mai bine raspunsul, din moment ce esti cu el presupun ca il cunosti destul de bine...este posibil sa fie o persoana care nu exteriorizeaza sentimentele, ar putea merge pe principiul "Show no emotion or it can destroy your soul"(been there done that).Dar este "show", nu "feel".Tu ar trebui sa stii mai bine ce este in sufletul lui, iar daca nu intreaba'l si explica'i ceea ce crezi, va intelege. Daca simte ceva si nu o arata, roaga'l sa o faca, pentru tine, o va face.Succes happy

| Madalinapop94 a răspuns:

Sunteti ca doi straini... daca el nu are sentimente sincere fata de tine, e clar ca nu merita sa continuati... daca nu ti-a aratat prin fapte iubirea lui, inseamna ca ea nu exista