| AdrianaB1 a întrebat:

BUNA TPU, sunt fată și folosesc dimineața deodorantul Nivea (Magic Pearl), însă chiar dacă-l folosesc, dupa 1 oră sunt transpirată toată, ce să fac? Am mai folosit și alte deodorante și nu a funcționat, e la fel.
Voi ce faceți în astfel de situații?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deodorantu ala e spray? Ia-ti din ala solid, eu am dry comfort de la nivea si e bun, sau Rexona

| AdrianaB1 explică (pentru Adry05):

Da e spray

| Adry05 a răspuns (pentru AdrianaB1):

De aia nu-ti tine, alea spray is praf, ia-ti solid.

| Teo29 a răspuns:

Buna, daca nu depui efort mare sau nu este foarte cald, s-ar putea sa ai o problema cu transpiratia excesiva, iti recomand vizita la un medic endocrinolog competent pentru un consult.

2. Foloseste piatra de alaun de la plafar, o umezesti bine, umezesti si pielea cu apa si dai de vreo 4-5 ori toata zona de sub brat.

Garantez ca o folosesc si eu de ani de zile, are rezultate fantastice + este benefica la sanatate.

Tot ce e din comert contin saruri de aluminiu si se pare ca nu sunt nici atat de eficiente.

Sa nu fii tentata sa folosesti antiperspirante care iti opresc transpiratia pentru ca iti distrugi asadar organismul.

Vezi cum e cu piatra de alaun, daca nu, consulta un medic pentru a rezolva problema care este din interior.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Dusuri dese, nu ai ce sa faci..Si foloseste antiperspirantul.

| AdrianaB1 explică (pentru IoanaPuppy31):

Dragă Ioana, folosesc dușul stai liniștită.

| IoanaPuppy31 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Stiu,dar ma refeream sa faci cat mai des si poate o sa se mai amelioreze situatia.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Cumpara Transpibloc de la farmacie. Date cu el o data pe zi.Adica in fiecare dimineata pe piele uscata.Inainte de aplicare e de preferat sa te speli la subrat. Daca te epilezi, te va manca sau te va ustura daca il aplici.Incearca-l.La mine a mers.Si chiar tine o zi intreaga.

| AdeA1991 a răspuns:

Poti sa incerci antiperspirante barbatesti. Sunt ceva mai puternice