| adyna99 a întrebat:

Buna TPU...Sunt in clasa 6 si ma enerveaza o fata care se ia dupa mine ma copie si vrea sa fie la fel de buna ca mine.si ma enerveaza.In clasa a 5-a am stat langa o colega buna avea note mari si ma intelegeam bine cu ea dar ea sta langa alta fata.TPU si mentionez ca cu cat ma enervez mai mult cu atat fata care ma copie este mai buna la invatatura ...Intrebarea mea este ce sa fac cum sa reactionez sa nu mai am nervi pe ea?

Răspuns Câştigător
| Alekssa a răspuns:

Pai.eu iti dau mai multe metode:
1.Incearca sa te obisnuiesti
si sa o lasi in pace{nu cred ca este prea buna daca te enervezi}
2. Spune'i dirigintei
3.Incearca sa ii spui cu binele ca nu este frumos si nu mai vb cu ea daca este asa si nu veti mai fi prietene.
4.Incearca sa faci si tu la fel {poate iti reuseste}
5. Spune'le profesorilor ca copiaza de la tine.
Sper ca te.am ajutat. Funda?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Te enerveaza pentru ca nu vrei sa o ajuti. Ce e asa rau daca ajuti pe cineva la lucrari sau la ascultare? Doar nu iti scade tie din nota. Ce daca ia si ea note mai mari? Iti sugerez sa o ajuti de buna voie si o sa vezi ca nu o sa iti para rau. Daca o sa continui sa fii rea cu ea si sa nu o ajuti o sa iti para rau.

| adyna99 explică (pentru William):

Multumesc mult