| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a si sunt o fire mai timida,si nu prea am prieteni,mie se pare ca toata lumea se uita urat la mine,nu stiu cum sa ma apropii de fete sa am prietene,vorbesc doar cu cele de la mine din clasa,in rest mi se pare ca toate celelalta fete se uita urat la mine, si as vrea sa imi fac prietene.Cum sa fac asta? dau funda:*:*

2 răspunsuri:
| ANDy_7954 a răspuns:

Cauta-ti preteni asemenea tie! cel mai important intr-o prietenie este respectul pentru celalat, dar nu poti sa il respecti pe cel de langa tine pana cand nu te respecti pe tine.ai incredere in fortele proprii! sa ai incredere in tine nu inseamna sa fii cu nasul pe sus, deci nu este un lucru rau. daca nu te gandesti prea mult la asta totul va decurge natural si, pana la urma, doar asta conteza! fii tu insuti!