| mOnAsX a întrebat:

Buna TPU sunt in clasa a 8-a si la mine in oras este un singur liceul teoretic... si nas vrea sa ma cu acolo... as vrea sa imi ziceti un liceu sau un profil de la care pot face o facultate si sa am o meserie in calculatoare? sau dianstea in electronie funda!

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

De la liceele teoretice cu sectie de mate-info poti sa mergi si la facultatea de informatica; dar si la politehnica la sectia automatica sau electronica.