| xXBuBlleeex a întrebat:

Sunt in clasa. IV si am nevoie pentru stiinte ceva despre factori nocivi de mediu dupa acest plan:
1. Factori de mediu nocivi pentru plante si animale
2.Cazurile care le fac nocivi
3.Masuri de protejare
Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine a spus că facem noi teme pe site?
Caută mai departe pe net, bibliotecă, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Factorii sunt:zgomotul, poluarea, praful, substantele chimice.atat stiu.cauta pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| IrinaIvashkov a răspuns:

Pai:
1. gunoaiele, fumul gazele toxice poluarea apei deseurile aruncate pe jos
2.Pai polueaza natra, usuca copacii, fara copaci noi oamenii nu mai avem oxigen, polueaza apa, iar fara pa de baut nu putem trai
3.Sa aruncam deseurile doar in locuri special amenajate, sa nu taiem copacii sa strangem deseurile care le vedem aruncate pe jos

pai gasesti mai multe pe site-ul asta:

http://factori-nocivi-si-probleme-cauzate-de-ei.ro