| LexiiRufus a întrebat:

Sunt intr-o dilema si am nevoie de ajutorul tau...plac un baiat de ceva timp si nu stiu daca el ma place (s-ar putea sa da). Ideea e ca as vrea sa facem urmatorul pas...si de la e nu ma astept la ceva maret fiindca e timid (ca mine). Si nu vreau sa ma duc sa-i zic "'te plac". As vrea cumva intr-o scrisorica ceva.Nu stiu cum sa ma exprim. Pot spune sincer ca-l simt pentru el ceva si cand il vad simt ca plutesc.Azi la scoala m-a luat in brate pentru ca pleaca mai devreme in vacanta si m-a luat cred ca de vreo 10 ori in brate. Poate nu-mi dau eu seama ca e doar o prietenie. Dar eu simt o scanteie.Need help plz. Spuneti cum sa-i scriu o scrisoare in care sa nu para prea evident dar sa nu intram nici in friendzone

Răspuns Câştigător
| PotHed a răspuns:

Salut

O scrisoare e cam formal zic eu... inteleg ca esti timida dar de ce sa nu ii spui asta in fata? Sunt sigur ca nu musca iar daca da, sa speram ca are vacinurile facute ^^

Glumesc. Sfatul meu este ca ar trebui sa ii spui asta direct dar intr-un mod delicat. Prinde momentul potrivit in care sunteti doar voi doi si da-i drumul =]

Multa bafta, sper ca o sa ai parte de acel "cadou special" de Craciunwinking

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Deci.eu iti scriu scrisoarea dupa parerea mea, asta nu inseamna ca trebuie sa faci cum zic eu happy Eu sunt de fel mai directa si cred ca o sa iasa cam direct pentru tine dar incerc sa te ajut.

"Poate ca ai observat sau nu ca lumea mea se invarte in jurul tau atunci cand esti prezent si ca in mine se naste o emotie speciala cand aud numele, cand te vad, cand te simt...Tot ce as avea de spus este faptul ca te plac si scuza-mi modul de a spune insa cred ca la timiditate ne potrivim, nu?"

Eu cam atat as spune, nici prea roman, nici prea scurt, 2 propozitii care sa-l puna pe ganduri.happy