| katexcieryhujgjut a întrebat:

Sunt invalida de gradul 2, am paralezie cerebrala de la nastere. Am niste parinti iubitori si buni la inima, am iubit care ma iubeste enorm de mult. Mama e o femeie care a muncit toata viata pentru mine, a dormit cu mine prin spitale, a cheltuit toti banii pe care ii primea. Tata a lucrat mult timp in Russia la constructii, dormea prin vagoane si odata l-am auzit vorbind cu mama ca a dormit pe niste scanduri doar ca sa faca bani pentru trratamentul meu care costa cate o data si peste 3000 lei MLD si tratamentele trebuieau facut de 4 ori pe an plus era si sora care tot trebuia intretinuta. Acum am 18 ani imi trebuie cursuri de tratament insa eu nu vreau sa imi cheltui parintii. Deja ma invinovatesc ca s-au cheltuit atata cu mine, iubitul a propus sa-mi plateasca el jumatate din suma pe care trebuie agonisita, eu nu vreau sa accept banii lui... As dori sa ma angajez la un job, macar si menajera sau dadaca, pot sa pregatesc mancare, pot sa fac curat, problema e ca nimeni nu vrea sa angajeze o persoana cu dizabilitati... Ajutati-ma sa imi gasesc un job care cu care sa-mi pot asigura tratamentele singura, si sa-i pot rasplati pe parintii mei, pentru ca ma simt vinovata fata de ei.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa specifici in intrebarea de unde esti si in ce localitate esti, pentru ca ajutorul sa apara.

| katexcieryhujgjut explică (pentru Violleta2022):

Sunt din Moldova, locuiesc in orasul Balti...

| Violleta2022 a răspuns (pentru katexcieryhujgjut):

Imi pare tare rau de situatia in care esti si de problemele atat de mari cu sanatatea.

Din pacate, cred ca 90% din cei care sunt aici, sunt din Romania, deci sansele tale sunt minime sa poti gasi ceva de munca pe aici.
Incerca sa intrii pe site-urile de munca locale, din Moldova, ori sa cauti o agentie de munca locala.

Iti doresc din toata inima, sanatate maxima si fericire!