| Kisses a întrebat:

Sunt la profil( uman ) de stiinte sociale, ce comentarii trebuie sa invat la romana?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Uita-te pe programul de anul acesta. Ce comentarii vrei, dar sa fie reprezentative pentru curentele literare(realism, romantism, etc.)
De exemplu: https://liceunet.ro/bacalaureat/romana/programa

| 2007teen a răspuns:

Programa trebuie data de catre profesor, el este la zi cu ce se intampla in educatie si care sunt cerintele de anul acesta (in fiecare an e altceva). Cel mai bine il intrebi pe profesor, sau daca profesorul (dupa cum am mai trecut multi prin asta) nu isi structureaza bine materia, ai putea sa gasesti un meditator, care este la zi cu cerinta educationala.
Succes la bac!