| visecuciocolata a întrebat:

Buna TPU...^_^ sunt "putin" indragostita si as vrea niste statusuri de genu "nu'i asa puiule, sti ca tin la tine, din prima clipa ai reprezentat lumea pentru mine". sau ceva de genu. sa fie despre EL. Promit ca dau funda pentru cele mai mule big grin:*

Răspuns Câştigător
| LovexD a răspuns:

• Aproape vreau să te simt. uşor să te ating.şi s-adorm lângă tine.Sa citesc in ochii tai caprui dorinta arzatoare.
• Esti gandul meu bun cand ma ascund in fum. Si spun ca poate o sa am cu tine un final de drum!
• Si daca ai fi un drog te-as trage pe nas si umbra de mi-ai fi te-as urmarii la pas...
• Pentru ca eu vreau ca tu sa ai grija de zambetul meu!
• Dragostea este. Fără definiţii. Iubeşte şi nu întreba prea multe. Doar iubeşte!
• Nuoi :X. avem doar o viata de trait si poate de`aia facem ce vream si ceea ce simtsim.
• Ştie când să râdă. ştie când să fie supărată. ştie când în ochii tăi.să fie cea mai importantă fată!
• Mi-ai spus că ești îndrăgostit de mine, eu ți-am spus că sunt topită după tine, iar acum ne merge foarte bine! ♥
• E frumos sa fi fericita,dar e si mai frumos sa ai motive sa fi fericita!
• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •
•Iti mai` aduci aminte ziua cand ne-am intalnit? Mai stii, m`ai privit, mi-ai zambit.Nu stiam ce sa` cred atunci despre tine, Dar simteam ca `trebuie sa te`aduc` langa mine•
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •
●Si sa te schimb` cu altcineva nu Pot`la tine iubesc tot ce la ei nu suport!
●Si cand aud numele tau`Intorc privirea si ma uit in jurul meu.Shi umbra ta ma urmareste peste tot.te-as Da uitari sincer dar nu pot`; ჯ "Şi şti că’mi lipsesti de înnebunesc.
●Hey! sa-ti mai zic ceva, taci si asculta: mi`e dor de privirea ta
●Sa te gandesti doar la mine mereu, Si ce.ai in jur sa iti spuna doar numele meu.
●Îmi place când te rişti. Îmi place cum te mişti. Îmi place cum...cum...
●Tot Eu.Parfumul meu in bluza ta. Si stilul meu in mintea ta! •

Fundaa?

6 răspunsuri:
| UNHleaSHD a răspuns:

"Te iubesc ca pe-un carnat. Moale, savuros, te-as manca fara oprire"

| dulcykaLy a răspuns:

As vrea sa stii ca te iubesc
Dar spui ca te-am mintit si nu ma crezi.
Tot ce-a fost frumos astazi a trecut
Zilele-napoi nu pot sa le aduc

Asculta-ma fata bine
Fara tine sincer nu-mi e bine
As vrea sa vii inapoi
Sa fim iarasi doar noi doi

Zilele-au trecut nu pot sa fac nimic
Imi pare rau e tot ce pot sa zic
Cum pot sa-ti dovedesc ca eu tin la tine
Cand tu nu ma asculti si iti bati joc de mine

Peste ani tu o sa-ti amintesti
De zilele cu noi si o sa-ti doresti
Inca o noua zi ca-n povesti
Dar o sa fiu departe si n-o sa ma mai vezi.

1. Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc

2. Dragostea adevarata e unelixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti

3. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

4. "O simpla Aventura trece in doua luni O dragostea la prima vedere trece in 2 ani O iubire iti schimba total viata

5. Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani

6. Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

7. Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving

8. Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul poate se v-or saruta

9. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista

10. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti

> I love you atat de tare
> Incat I believe ca mor,
> You are so incantatoare
> Oh, my dear, cat te-ador.
> When I go la brat cu tine
> Ma simt very magulit
>Ca are looking toti la mine
> Oh, I'm so, so fericit.
> All ar fi atat e bine.
> But you see, nu-i chiar asa
>Caci I tell ce simt in mine
> Dar tu smile si smile intr-una
> And I think ca spun traznai.
>Please don't face pe nebuna
> Si mai look in ochii mei.
> Understand? I love you draga
>Cum the hell sa-ti mai vorbesc
> You are totul pentru mine
>And I want sa te-ntalnesc.
> But is difficult, vezi bine
> Caci your mother is pe faza
> Si din five in five minute
>Carefully te controleaza

Trandafirul se cunoaste
Dupa floare sh miros
Dar eu te cunosc p tine
Dupa chipul tau frumos

| Usagiii98 a răspuns:

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.
Era odata o fata oarba. si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati. a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb. -"Nu ma pot casatori cu un orb". a spus fata si s-a intors sa plece. Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog".

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea.
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

am iubit si am sa iubesc o floare ce u nu gasesti, floarea ce am gasit numai pentru mine a inflorit.Te iubesc si te ador unikata mea :X:X:X

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Vezi ce bine stiu sa dau copy/paste? laughing

| justme_3711 a răspuns:

1.Inca am un zambet de copil care refuza sa creasca .mie egal cu 0 ce spune lumea asta proasta
2.Vei cauta privirea mea in oricare EA din viata ta
3.Si de fiecare data când încerc sa o las balta si sa uit de tot. Ma intorc.
4.E logic , iubita mea ! ca daca e o javra printre noi s-ar putea sa fii chiar ea
5.Îti e dor de mine, Am dreptate? Pentru ca atunci când ai fost cu mine am trecut prin toate .
6.Suport orice durere, orice problema depasesc, dar cand vad ca plange ea innebunesc!
7.Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!
8.Priveste.o cum creste . Pe zi ce trece mai rau te inebuneste !
9.Pe ea chiar o iubesc,a stiut mereu sa.mi spuna cand gresesc .
10.Uitate la ea si gandeste inca o data, Daca o lasi sa plece N-o sa se mai intoarca!
11.Regreti!ca te iubea dar tu spuneai:"sa faca el primul pas" si desi l-a facut de mai multe ori,te faceai ca nu vezi
12.Si-am auzit ca ti-ai facut prieteni noi, se pare ca faci tot posibilul sa uiti de noi...
13.Esti diferita de toate si meriti sa te laud ` M`ai ajutat cand mi-a fost greu . de aceea meriti sa te aplaud
14.Cel mai frum lucru` . e femeia care incearca sa te tina aproape , fraiere` !
15.M.am schimbat, nu mai sunt fata care eram! Mai stii cât plângeam?! S.a dus dracu tot, acum râd si mi.se rupe de tot!
16. ti-am zis sa ai grija de persoana mea . ? Coaie ! nu sunt jucaria ta
17.Eu sunt cine vrei tu, nu am nume, n-am adresa,nu tre sa-mi stii numarul.Eu nu sunt o oarecare, nu sunt Ea,nu sunt mai rea Sunt un semn de intrebare daca vrei,spune-mi asa
18.Iti fac cadou o matura ca sa zbori dreaq din viata mea…
19.Pareti frumoase,aproape culte.atat de proaste si din ce in ce mai multe.
20.
Sa iau partea pozitiva "Ma bucur ca esti bine ! " , sau partea negativa "M-am obisnuit fara tine ! " ?

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute