| xxAnonimGirlx a întrebat:

Buna,TPU.
Sunt racita de cateva zile si nu ma simt deloc bine.
I-am spus mamei mele ca nu pot sa merg astazi la scoala pentru ca ma simt rau si am putina febra,iar "mama" a reactionat ca o disperata, dupa care mi-am luat si o bataie zdravana, ca sa zic asa.Nu o inteleg.
M-am inchis in camera, si nu am mai iesit.
MAMA MEA E COMPLET NEBUNA.
Nu vede in ce stare sunt?
NU MAI SUPORT.Asa face de fiecare data sad!
Tin sa mentionez ca parintii mei sunt despartiti,iar eu stau cu idioata asta.
Cu tati nu vreau sa stau,pentru ca este si mai rau.
NU MAI SUPORT.
Ce as putea face?
Recunosc,mami e buna,imi face toate voile, nu zice niciodata nu.DAR, cand vine vorba de lipsit de la scoala
DISPERA!
Ce as putea face?
Simt ca intru in depresie!

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna xxAnonimGirlx,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente

| strengaritzza a răspuns:

Ia-o frumos, probabil este o fire mai dura, mai dificila Explica-i ca tu chiar nu te simti bine si ai nevoie sa stai 1-2 zile acasa sa te refaci.
Doar nu stai acasa ca iti doresti, ci pentru-ca tu nu simti bine.

| xxAnonimGirlx explică:

Uite un motiv pentru care nu prea pun eu intrebari pe TPU. oh go on