| sefututuror a întrebat:

Buna TPU sunt un baiat am 14 ani si imi place de o fata de 13 dar i-am spus pe fb daca vrea sa fim impreuna si a sp. ca nu, credeti ca ar mai fi ceva de facut, sa mai insist? imi place f tare de fata asta! Si aveam momente cand credeam ca si ei ii place de mine...

5 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Mai incearca. dar in realitate si NU pe facebook! sunt fata si mie mi-a spus un baiat pe facebook daca as vrea sa fim impreuna. dar nu am acceptat. nu ideea ca nu imi place de el... ci voiam sa-mi spuna in realitate! Eu nu am acceptat ca aveam in idee asa : ( poate nu ii baiatul cu care vorbesc, poate ii verisorul lui sau vecinul lui. ) acum ramane doar la atitudinea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu te place...nu mai insista pentru ca e foooarte enervant sa ne bata un baiat la cap ca sa fim impreuna.
Mergi mai departe.
Fii indiferent si daca te place, o sa te caute. Daca nu, nu!
Poarta-te frumos cu ea, scoate-o la un suc/plimbare, dar in calitate de amici, pentru inceput.
Nu poti forta pe cineva sa te placa. Si crede-ma, atunci cand un baiat tot insista sa fiu impreuna cu el, ma incapatanez si nici nu mai pot sa il suport.
Asa ca, las-o mai moale.

| 8mariastar a răspuns:

Nu renunta! Sti nu ar fi trebuit sa pui intrebarea asta pe Facebook daca o faceai in realitate iti spun ca reactiona altfel

| Dragonfly6 a răspuns:

rolling on the floor
Fata e mai desteapta ca tine, nu mai ai nimic de facut.

| cine1cine a răspuns:

Băi puțachi, pune și invață citește, și lasă fetele de 13 ani! Mergi și citești, uitete la filme, bagă informație in cap și lasă păsărelele, fiindcă o să vină o vărstă in care o să ai și tu 30 de ani, și o să fii bătă la cap! Dacă unei fete îi place de tine, te va căuta. Dacă o fată e indrăgostită de tine, te va căuta indifferent de situație, dar daca ea are 13 ani și se găndește la incă 30 de băieți din lista ei de facebook, iar la tine nu se găndește, atunci e clară treabă! Iar dacă te apuci să insiști, din start ești un pămpălău in fața ei! Și dacă te consideră pămăplău, tu avănd 14 ani, automat că așa te va considera toata viața! Adica un pămpălău. Nu insista, ea fă-te că plouă o lună două trei și incearcă să o eviți tu pe ea, și ai să vezi că atunci fata o să vadă in tine un tip serios și educat. Tu ești tănăr, trebuie să ai grijă ce etichetă prinzi de mic copil, căci cu eticheta asta o să rămăi toată viața ta! Și vezi că ești tănăr! Tănăr rău de tot, deci eticheta ta va dăinui mult și bine! laughing Te mai invățam ce să faci, dar deja ți-am zis prea multe! Dacă vrei să vorbim, caută-mi id-ul de mess pe profilul meu, și dacă vrei să discutăm pe mess, și dacă ai norocul să mă prinzi online, am să-ți mai spun ce trebuie să faci, ca să fie bine!