| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Știe cineva cum pot ajunge idol kpop? Dau funda

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cea mai sigura si de dorit varianta e sa participi la acele 'probe' ale companiilor mai cunoscute (JYP, YG etc). In general aveau loc in diferite tari, fizic, insa mai nou sunt online din cate stiu. Daca treci (proba de dans, cantat si parca aspectul mai conta, sper ca nu am omis ceva) te antreneaza ei dupa un progam strict. Daca esti buna, vei debuta, iar o parte din profit va fi oprita de catre companie pentru a recastiga tot ceea ce au investit in tine (mancare, cazare, cursuri de limba etc). Daca nu ai sansa sa debutezi sau inchei contractul cu ei, atunci nu mai plateai nimic. Poti intra pe site-ul companiilor mai cunoscute sa vezi ce scrie si acolo. Putini ajung propriu-zis sa debuteze, insa si daca o faci de la o companie de top, mai mult ca sigur ai viitorul asigurat.

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Adica si daca o face de la o companie de top o sa aiba viitorul asigurat? nu prea am inteles scuze :< si sunt curios ca vreua sa debutez dar nu stiu cei aia si cum

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai lasat de actorie? Se pare ca nu stii ce iti doresti de la viata.

| Denisaaa08 explică (pentru darrio2007):

Ba da care e problema ta? Tu vezi ce faci cu viața ta, și nu-i mai urmări pe alți. Zi mersi ca ți-am dat un sfat!?

| darrio2007 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Viata mea este ok, păpusă, de mult mai multi ani decat ai tu. Si la varsta ta am stiut ce vreau de la viata. Si nu am intrebat pe unul si pe altul. Si am obtinut ce mi-am dorit. Se pare ca generatia asta a voastra, nu stie cum sa-si atinga țelul in viata.
Hai, pa!
Succes, ca vei avea nevoie!

| Denisaaa08 explică (pentru darrio2007):

Stai tu linstit ca știu ce îmi doresc de la viața. Și întreb pe unul și pe altul ca sa știu cum merge treaba in domeniul ăla, nu stau pe TPU sa comentez la unul și la altul prostii. Comentez doar dacă știu sa răspund, puteai pur și simplu sa nu-mi răspunzi. Nu știu ce te interesează pe tine ce vreau sa fac eu cu viața mea, dar ma rog...

| darrio2007 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Sunt foarte linistit in ceea ce ma priveste.

| Violleta2022 a răspuns:

Participi la concursurile initiate de televiziune si daca esti foarte buna, ai sanse sa castigi si sa ajungi idol.
Pana acum, la ce concursuri nationale ai ajuns si cate ai castigat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idol? Serios? Încă mai exisră așa ceva în 2021?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Chiar nu mai știu cum să-ți mai răspund ))))

| stefiiii3 a răspuns:

Nu poti ajunge idol k-pop daca nu indeplinesti cerintele agentiei la care dai.

| Musca88 a răspuns:

Sa te gandesti bine inainte sa intri in kpop, multi artisti sunt munciti ca sclavii de corporatii.

| Denisaaa08 explică (pentru Musca88):

Buna! Îmi poți da niște exemple?

| iulianrebelul2452 a răspuns:

Hey vreau sho sa devin un idol kpop vrei sa voribm pe wapp? vreau sa vorbesc cu oameni care si eu vor sa faca asta ca sa ne ajutam unii pe altii nr ul meu e 0763423261 sper sa dai mesaj

| Bibixie a răspuns (pentru iulianrebelul2452):

Bună, și eu mă antrenez pentru așa ceva, ai vrea sa luăm legătura?

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru Bibixie):

Sigur, îmi poți scrie pe wapp?

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru Bibixie):

Putem vorbi pe watsapp? Sau pe orice alta platforma care îți place? Scuze că am răspuns așa târziu :

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru Bibixie):

Da putem lua legătura, mai vrei sau?

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru Bibixie):

Sigur, unde vrei sa tinem legătura?

| insta a răspuns (pentru iulianrebelul2452):

Hei,sper ca nu e prea târziu dar am nevoie de cineva serios care vrea sa devina idol kpop si vreau sa ne susținem si ajutam dă-mi mesaj pe insta
_justdaniela_me, te rog caut persoana serioasa

| insta a răspuns (pentru Bibixie):

Hei sper ca nu e prea târziu, dar caut o persoana serioasa care să vrea sa devina idol kpop, ne încurajăm una pe alta si mai multe daca vrei da-mi mesaj pe insta _justdaniela_me

| iulianrebelul2452 a răspuns (pentru insta):

Ți am dat fllw nu stiu cum să dau mesaj da mi tu msj trg mă cheamă iulian rebelul