| EduardPaul94 a întrebat:

uitati care e problema. o profa si-a lasat mai demult acum 1 saptamana catalogul in clasa si cum nu erau prea multi colegi in clasa m-am apucat sa-mi motivez niste absente.am motivat vreo 3.nu m-a vazut nici profa nimic.si oricum alea mi le motiva la un momentdat.acum vreau sa intreb. pot pati ceva pentru asa ceva. adica profa aia e chiar diriga si e de treaba asa nu face tambalau. dar nu stiu. parca ma mustra constiinta.help! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Leilockheart a răspuns:

Te mustra contiinta. Asta e de bine. Inseamna ca nu iti place cand faci ceva rau pe ascuns, corect? happy Am inteles ca acele absente oricum trebuiau sa fie motivate.
1. Ai putea sa uiti de tot, sa nu ii amitesti Dirigintei tale, in caz ca nu vrei sa iese rau.
2. Pentru ca Diriginta ta este o profesoara buna, ii poti spune adevarul. Explica-i ca tu doreai doar sa se motiveze cat mai repede acele absente si nimic mai mult, iar mai presus ca iti ceri scuze.
O sa fie bine. happy Succes. Ceau.

1 răspuns:
| andre99erdna a răspuns:

Mai ascundete fata de ea iar daca observa nai ce sa faci trebuie sa-i spui ca dupa o sa-si dea seama si o so incurci mai rau...fa ce vrei