| 3valuri a întrebat:

Uitati cum sta treaba...
Imi place foarte mult de o fata, acum ceva timp toti prieteni mei imi spuneau ca au observat ca si ei ii place de mine si eu vedeam asta intr-o oarecare masura dar atunci mie imi era... nici nu stiu cum sa spun... "rusine" eram nesigur.
Acum nu cred ca mai are sentimente pentru mine si nu stiu daca ar fi bine sa ii spun ca o plac sau sa renunt pur si simplu...

Dau Funda celui ce reuseste sa ma scoata din impas!

Răspuns Câştigător
| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Hei, depinde si cat timp a trecut, daca n-au trecut mai mult de 2 ani, cred ca inca mai are sentimente pentru tine, pentru ca o dragoste nu se uita asa usor, ba din potriva, dar acum nu stiu cat de 'indragostita' a fost de tinewinking.
Eu spun ca inca mai are macar putin drag pentru tine, nu are cum sa treaca de la a te place la a te dispretui sau la a nu-i mai pasa. Dar vezi sa nu aiba vreun iubit acum, desi nu cred ca te-a placut pe tine si dupa si-a facut direct alt iubitwinking

| 3valuri explică (pentru VreauSaAjut2000):

Acum nu are iubit, nu au trecut decat vreo patru luni de atunci...
Vorbim in fiecare zi dar nu mai este la fel.
Acum am impresia ca in ochii ei sunt doar un foarte bun prieten.
Si nu stiu daca ar fi 'ok' sa ii spun despre sentimentele mele fata de ea

| VreauSaAjut2000 a răspuns (pentru 3valuri):

Daca nu are iubit, nu are cum sa nu te mai placa, acum tu stii din cum se comporta, poate si inainte erai doar un prieten foarte bun, dar daca stii sigur ca te-a placut atunci, ar trebui sa ii place de tine si acum, dupa cum am mai spus, o iubire nu trece asa usor, nu are cum.
Eu zic sa nu-i spui, ci sa dai dovada ca o placi, poate a crezut ca nu are sanse cu tine, ca nu o placi si a spus ca aia e, dar daca inca te place si dai dovada ca o placi si observa asta, atunci ea ar profita de asta si ar incerca sa se ''combine'' cu tine; ), trebuie sa dai doar semne ca o placi.
Daca mai vrei sfaturi poti sa imi mai scrii aici. Multumesc si de funda

| VreauSaAjut2000 a răspuns (pentru VreauSaAjut2000):

Scuze pentru unele greseli, m-am grabit cand am scris; ). Oricum daca mai vrei sfaturi scrie-mi