| LittleLady a întrebat:

Buna TPU.un baiat mai mic decat mine cu 3 ani ma place.e foarte dragut si chiar am inceput sa-l plac si eu dar problema este ca el e mai mic de inaltime decat mine si de aceea il refuz. felul lui de a fi, felul in care se comporta cu mine.modul care ma priveste in care ma atinge, toate acestea m-au facut sa-l iubesc.este foarte matur sin punct de vedere intelectul. daca nu putem fi impreuna macar sa ramanem prieteni buni caci in compania lui mereu ma simt foarte bine.nu stiu ce sa fac.
voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca atunci cand iubesti nu conteaza inaltimea...acum fiecare cu parerea lui.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Eu sunt de părere că dragostea nu are vârstă.
Cât timp vă iubiţi iar el este matur în gândire astfel încât nu se observă diferenţa de vârstă, cred că totul este bine.
Nu contează înălţimea, are timp să se mai dezvolte.
Iubirea voastră este una pură şi inocentă iar dacă nu vreţi să fiţi împreună măcar să rămâneţi prieteni buni.
Pa-pa.

| LittleLady explică (pentru Hydrangeaceae):

Daca ai sti ce mult il iubesc si ce mult m-am atasat de el in ultima perioada.E foarte gentil si onest, genul de baieti care sunt mai greu de gasit in ziua de azi.Chiar imi placetotul la el si aici nu e vorba de nimic altceva decat dragoste pura, chiar daca sunt un copil stiu sa iubesc si sa pretuiesc pe cei ce merita cu adevarat asta!

| Flydream a răspuns:

Nu conteaza inaltimea daca il iubesti...lasa-i pe oameni sa va critice iar voi traiti-va propria poveste...

| enzodemes a răspuns:

Ar trebui să îl refuzi, dacă o să dorești să ai o relație cu el, înălțimea pentru tine va deveni un complex și o să îți fie destul de greu.

| DjGeoX91 a răspuns:

Daca ai inceput sa ai acest complex (inaltimea) nu o sa il poti scoate pe viitor in cazul de o sa fiti iubiti! Pe bune? Din atatia baieti unu cu 3 ani mai mic ca tine, nu vreau sa fiu rautacios intr-adevar se spune ca atunci cand iubesti dragostea nu are varsta si blablabla...dar daca ati ramane amici ffff buni probabil ca ar fi mai ok! E punctu meu de vedere big grin!