| befree05 a întrebat:

Buna TPU :*
Unde pot citi cartile,, Jurnalele Vampirilor,, de L.J.Smith?
Multumesc big grin

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti cauta pe internet,pe google,mai exact.Daca nu gasesti acolo,te poti duce la biblioteca din orasul tau. Daca nu gasesti nici acolo,demonsteaza'le parintilor ca iti doresti din tot sufletul sa citesti,spune'le ca,cititul te ajuta sa-ti dezvolti vocabularul,chestii din astea. Spune'le ca e o carte de varsta ta, ca mori de curiozitate, etc.Convinge'i sa iti cumpere cartile... Daca nu, iti poti strange singura bani pentru a'ti cumpara.Eu strang banii care ii primesc la scoala si in timpul liber si imi iau haine, in special tricouri cu Roger Federer.Mi le doresc din tot sufletul. Daca iti doresti si tu la fel, ar trebui sa poti aduna banii.In fine, sper ca te'am ajutat cat de cat.Bafta! Apropo, Jurnalele Vampirilor sunt niste carti superbe big grin

| miruna_5958 a răspuns:

Nu cred ac le poti citit undeva. se comanda online... si e 25 de lei una :*