| Alessandraa24 a întrebat:

Urmeaza un examen foarte important pentru mine si sunt extrem de stresata..am impresia ca nu mai stiu nimic si nu ma mai pot concentra asupra exercitiilor, spuneti-mi va rog cum pot trece de aceasta stare intr-un timp cat mai scurt? Multumesc! Dau fundita***

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Să-ţi spun şi eu, cum mi-a spus mie cineva: '' E normal să ai impresia că nu ştii nimic, deoarece ai toate informaţiile în minte, dacă poţi să te concentrezi pe un singur lucru, se poate să-l ştii doar pe acela. ''. Gândeşte-te că ai învăţat, că ştii, iar pe măsură ce vei citi cerinţele, răspunsurile îţi vor apărea şi te vei convinge că te-ai stresat degeaba. Înainte să începi să scrii, închide ochii, respiră adânc şi gândeşte-te la ce ţi-am scris mai sus. Cu cât eşti mai puţin stresată, cu atât te vei descurca mai uşor. Mult succes!

2 răspunsuri:
| Sweete a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca nu ai de ce sa te temi. Daca ai invatat, nu ai nici un motiv.Calmeaza-te si spu-neti in gand ca esti increzatoare s ca ai invatat.
Sper sa reuseti.
PS:Keep calm:*

| LuLu246 a răspuns:

In primul rand, calmeaza-te. Iesi la aer, bea apa, ia-ti mintea un pic, fi relaxata. Aminteste-ti de ce e important pentru tine ca sa treci.
Apoi, hotarata, aseaza-te la birou, ia o foaie noua. Daca e ceva de teorie, reciteste si scrie-o pe o foaie, asta te va ajuta sa si inveti mai ales daca esti atenta. Daca sunt exerciti, nu le face pe aceleasi, da pagina sau cauta pe net unele noi. Lucreaza pana la o ora anume si apoi inainte de culcare, doar citesti repede si te culci imediat, fara sa mai repeti, asa o sa iti aduci aminte dimineata.
Bafta!