| Safitu a întrebat:

Va rog da'ti'va cu parerea! Am de ales intre profil bilingv si profil intensiv germana (stiinte ambele), ce credeti ca ar fi mai de folos?(mentionez ca nu am facut germana mare lucru in gimnaziu). eu as merge pe bilingv dar vreau sa stiu si germana dar am auzit ca acest profil nu e atat de bun. Multumesc! Dau funa:*

4 răspunsuri:
| ForEver_2956 a răspuns:

La intensiv, se predau 4-5 ore de limba straina pe saptamana...Sau 3, depinde de organizarea interna.
La bilingv, in afara de orele de limba straina, sunt ore de istorie, de geografie, de cultura si civilizatie a unei tzari, predate IN limba straina.
Exemplu: bilingv-engleza, ore de engleza (3-4), plus istoria, geografia, cultura si civilizatia Angliei.

| Prigatdevisine a răspuns:

Ai de ales intre cele mai naspa profile laughing nu stiubig grin nu ti-as recomanda nici unul. Oricum ...germana poti sa inveti si fara sa faci la scoala... :*

| Prigatdevisine a răspuns:

Ai de ales intre cele mai naspa profile laughing nu stiubig grin nu ti-as recomanda nici unul. Oricum ...germana poti sa inveti si fara sa faci la scoala... :*

| anonim_5707 a răspuns:

Bunaaa mai bine te bazezi pe bilingv pentru ca germana nu prea e folosita parerea mea acum tu te bazezi pe ce crezi ca te vei descurca mai mult...