| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, cu multa jena pun intrebarea asta.
Iubitul meu vrea sa facem sex, dar eu nu vreau. Si cand ii spun ca refuz, se supara. I-am spus ca sunt prea mica, am 15 ani, si el va face 15 peste cateva luni. I-am spus ca nu vreau, e prea repede. Tot insista, si spune ca unde scrie ca nu pot sa fac sex la varsta asta si chestii. Cum sa ii spun ca NU VREAU sub nici o forma, indiferent cat ar insista. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Anaad a răspuns:

Draga SkVanessa1, ramai foarte ferma in decizia ta. Din cate imi dau seama, hormoii lui au luat-o razna...el nu vrea sa faca dragoste cu tine, prietena lui, ci sex...probabil cu orice fata. Nu e de dorit sa iti pierzi virginitatea astfel, iar daca nu te intelege, pur si simplu nu te merita. Nu te lasa presata, si sa stii ca te admir enorm! Multa bafta!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

E o problema mai simpla decat pare.
Pur si simplu il refuzi in continuare (am facut si rima -_-").
In iubire nu este vorba despre sex, este vorba de sentimente, si baiatul care nu poate intelege un lucru atat de simplu, nu merita o fata care sa-l iubeasca.
Sexul NU este o necesitate, NU este o nevoie, nevoia de a scapa de anumite lucruri, stii la ce ma refer se poate realiza si prin alte metode, nu neaparat prin sex.
Da, sunteti prea mici, si sexul nu este decat o placere, daca nu vrei, NU VREI SI PUNCT.
Daca este suficient de tampit cat sa nu inteleaga, asta este numai si numai problema lui.
Singura dorinta a unui baiat ar trebui sa fie ca fata pe care o iubeste sa fie fericita indiferent cat sufera el, si te asigur, ca fara sex nu sufera chiar deloc.
V-a trebuii sa ai o discutie serioasa cu el, in care-i spui clar ca nu vrei, si daca tot insista, eu unul zic ca ar trebui sa te desparti de el.
Pur si simplu un baiat care nu poate intelege fata pe care o iubeste, si tot ce face este sa fie egoist, nu o merita.
Este corpul tau, faci ce vrei cu el, dar TU, NU el.

| mona a răspuns:

Daca nu vrei ...nu o face si daca se supara n-are decat, daca te-ar iubi nu te-ar stresa atat cu chestia asta din moment ce i-ai zis ca nu vrei

| lpavel a răspuns:

Indiferent ce vrea sau spune el tu sa n-o faci pana nu te simti total pregatita!
Daca te iubeste cu adevarat, va astepta...

| constant123inescu a răspuns:

Nu faci fi optimista dar nu te lasa sedusa ai grija desparte-te! /!