| lory_9422 a întrebat:

Buna TPU
Vara-mea si-a pus mai demult unghii cu gel si si-a rupt una si se tot vaita ca o doare da dc le doare pe fete ca e lipida de unghie doar nu e unghia reala care se rupe :S?

3 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

Poate o fii din cauza socului, dundu-le impresia ca si-au rupt unghia adevarata si s-au speriat degeaba; sau poate ca s-au lovit cu putere si si-au ranit si unghia adevarata :/

| Zaika_7941 a răspuns:

O doare din cauza ca atunci cind se fac unghii false,unghia adevarata se roade foarte mult si atunci se aplica gelul care intra in unghie(el intra in unghie si nu se pune deasupra,fara ca sa fie roasa unghia),stiu cum e, am avut si eu, prima data este cel mai dureros...cu cit mai mult iti pui cu atit durerea este mai mica!

| natalia_7677 a răspuns:

Unghiile false sunt puse cu gel.gelul ala este ca si lipiciul super glue. daca se dezlipeste de unghia reala doare pentru ca tesutul unhiei este traumatizat de dezlipire. atentie ca unghiile false utilizate in exces pot duce la afectiuni grave din cauza gelului acrilic