| Bianca777 a întrebat:

Vara trecuta am intalnit un baiat cu care am iesit de cateva ori,dar din ceva motive mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni. Acum m-am intalnit cu el intamplator si vrea sa iesim. Credeti ca ar trebui sa-i mai dau o sansa? Adica,eu nu am mai avut un prieten pana acum si nu prea stiu cum sa ma comport intr-o relatie si as vrea niste sfaturi legate de asta. Va rog, fara comentarii rautacioase, chiar nu stiu ce sa fac. Si nu am 12 ani cum ar crede unii, am 15. Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| ANAHsneaman a răspuns:

Buna.
E importanta si varsta acelui baiat daca e apropiata de a ta sau e mai mare decat tine.Eu iti voi spune parerea mea si modul cum vad eu situatia din exterior. Daca a dorit sa ramaneti prieteni,nu vad de ce acum s-a razgandit, adica din prima el si-a facut o impresie si poate a observat ca nu aveti chestii in comun si alte lucruri.Din experienta mea un baiat se intoarce la o fata cand nu mai are alte variante sau cand face (comparatii gen: ce am pierdut (avut) si ce am ).
Asta e alegerea ta pana la urma daca ii dai o sansa sau nu, daca simti ca e persoana care te atrage si langa care iti poti incepe prima relatie. Indiferent de situatie, de ceea ce se va intampla, cu siguranta vei invata ceva pentru viitor.Cat despre sfaturi ...Eu zic sa fii tu insati, sa te bucuri de viata si de toate lucrurile frumoase, nu cauta sa ii faci doar partenerului pe plac, insa nu fi nici egoista. Avand in vedere ca ai si o varsta frageda ai grija si la viata sexuala, ia deciziile cu rationament, ghideaza-te dupa principiile sanatoase de viata si lucrurile vor decurge minunat!
Multa bafta! Numai bine iti doresc si de asemenea luarea unei decizii bune!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea incerca sa iesi cu el, poate nu neaparat ca iese ceva dar macar poate o sa ai o seara placuta

| Adry05 a răspuns:

Ai putea incerca sa iesi cu el, poate nu neaparat ca iese ceva dar macar poate o sa ai o seara placuta

| Raven a răspuns:

Dacă tu consideri că motivele respective erau rezonabile, de ce nu?
Pur și simplu ieșiți undeva împreună, vorbiți, vă dați seama dacă sunteți compatibili ca mod de gândire și felul de a fi și mergeți mai departe cu relația. Nu există rețete, nu-mi dau seama ce ai vrea să-ți spunem. Fii tu însăți, asta e tot ce contează.

| Andreeush a răspuns:

Poți să ieși cu el și să stai de vorbă cu el.
E decizia ta dacă vrei să îi mai dai o șansă.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Cred ca vrea sa fiti impreuna si te iubeste!