| Hugulets a întrebat:

TPU. vin la tine cu o problema, si cer ajutor
e vorba de o mica poveste de dragoste]]]] [ hai sa zicem asa,, Fostu*-X,, cel mai bun prieten- Y]] totul a inceput frumos,, X tinea foarte mult la mine[ simteam asta ] si eu la randul meu il iubeam enorm,,[ parea ca toata lumea e a noastr'a si ca tot ce e frumos pe pamantu astA,, ne apartinea,,] ne intelegeaam de minune apareau mici probleme, [ma'rog ca in orce relatie] dar treceam peste ele,,,[ impreuna] ((((,,, peste ceva timp a pus punct,, [ fara ca sa'mi explice cewa [[ motivul sau mai stiu eu]] ce sa zic,, mi' a fost foarte greu,, sincer((ii simteam foarte mult lipsa,, la cateva saptamini am hotarit sai skriu,, i-am zis tot ce simt [ ca imi lipseste ca il iubesc enorm,,[ crezind ca il voi putea intoarce]]], peste ceva timp, primesc raspuns de la el,,,, [ si cum credeti ce era acolo] mi-a pus doar 3 zambete largi,, in acel moment mi s-a parut ca cineva mia calcat in picioare sufletul mi se parea ca cade cerul peste mine,,,]]]]]]]]]] si stiti, cand iti e greu,, nimeni nu doreste sa-ti fie alaturi toti se intorc cu spatele si kear de cele mai dese ori,, [ nu mai pot de fericire ca iti e greu] dar, uite ca apare un baiat Y,, in care il vedeam pe X [ in real nu neam vazut,, pur si simplu comunicam pe net,,] mi-a fost alaturi,, la greu,, stia ca sunt puternica,, si ca voi trece peste asta,, si uite, am trecut peste tot, [ datorita lui [[ pe cand X se distra cu altele]]],,, il simpatizam pentru ca stia ce vb,, spunea simple vorbe dar care imi atingeau adancul inimii,,, dar avea un suflet de copil,, [ ca si mine] imi era cel mai bun prieten,, ma intelegea cel mai bine,,,, si uite,, ca im'i si skrie X,, [ deja va dati seama,,] dorea sa se intoarca,, nu stiutiu de ce,, dar nu m-am gandit mult, pentru ca, adanc in suflet il iubeam, asa ca in prima zi,,, ia'm zis DA,, dar ma simteam vinovata si fata de Y, [ poate ca mi-a fost alaturi tot acest timp, si acum il las balta, si ma duc la X,,] nu stiu anume care a fost motivul mar ma simteam foarte'foarte vinovata,, si i-am skris [ lui Y] i-am zis de X si ca il iubesc, si ca imi pare rau,, Y- ca de obicei ma inteles,, si pur si simplu, mia dorit sa fiu fericita,,, dar nu stiu de ce [ poate ca mereu sunt prea sincera cu toti]], i-am zis si lui X de Y si X, nu ma inteles,, deloc, nu stiu,,, nu am facut nimic rau, ca m-am atasat ft tare de o persoana,, ce si trebuia sa se antample,, mai devreme sau mai tarziu,, acum,,, X,,,,, doreste sa fie cu mine,, dar zice ca prea mult m-am skymbat,,[[, pai e si normal, eu ii si purtam putina ura pentru ca a plecat fara nici o explicatie, si ca sa ras de sentimentele mele,,,, ]], si doreste ca sa fiu din nou cea care am fost,, [[ eu cred ca problema e in aia ca, el crede ca eu mereu il voi ashtepta cu bratele deskise,,] da m-am skymbat,, ft mult,, da cred ca daca ma iubeste,, el ar trebui sa ma akcepte asa cum sunt,, nu-i asa,?,, voi ce credeti,,? cine are dreptate,, eu sau, asa numitu'l X,,?

Răspuns Câştigător
| DandD a răspuns:

Pai...Sa stii tu nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, trebuie sa te accepte asa cum esti tu. Dupa ce tea parasit fara motiv si nu s-a gandit la tine cat suferii tot el vine cu ideea sa te schimbi.NU trebuie sa faci acest lucru.Si in plus te`ai schimbat din cauza lui"X" El te-a facut sa fi schimbata,daca ramanea alaturi de tine atunci erati aceeasi,insa el a plecat fara nici un motiv,atunci s-a schimbat ceva in viata ta si a lui a fost o schimbare,insa la tine se vede schimbare prin comportament, el insa a vrut o schimbare sa se distreze cu altele apoi s-a gandit{-lasa merg inapoi la aia ca sigur e moarta dupa mine}.nu trebuie sa fi asa.Fa ce simti, si gandeste de 2 ori ce simti.Nu e nevoie sa te schimbi,sa ierti, sa uiti sa fi fericita, E nevoie sa fi inteleasa si iubita.Asta e pararea mea, sper ca ti-am fost de ajutor:*

3 răspunsuri:
| Kheeda a răspuns:

Faptul ca a ras de sentimentele tale nu mi se pare ceva ok. si da. cand iubesti pe cineva il accepti asa cum e, nu cred ca tine la tine din ce povestesti tu. si nici nu te merita.

| DandD a răspuns:

""Nu e nevoie sa te schimbi,sa ierti,sa uiti sa fi fericita,E nevoie sa fi inteleasa si iubita.""Nu m-am exprimat bine la faza asta,Vroiam sa spun ca nu trebuie sa te schimbi pentru alti, sa ierti tot timpu graselele altoru, sa uiti tot raul ce`ti face o persoana ca sa poti fi fericita. Poti fi fericita atunci cand esti iubita si acceptata cu defectele tale si sa fi inteleasa.:*sry ora tarzie e de vinalaughing

| DandD a răspuns:

."Nu e nevoie sa te schimbi,sa ierti,sa uiti sa fi fericita, E nevoie sa fi inteleasa si iubita"sry nu m-am exprimat bine la faza asta. ceea ce vroiam sati zic e ca nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni sa poti fi fericita, fericita esti atunci cand cineva te accepta cu toate defectele tale si te intelege de fiecare data.:*.