| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Vine ziua prietenului meu. Face 23 de ani, suntem impreuna de un an, ziua lui este pe 14 mai iar pe 19 facem un an. Si nu prea stiu cum sa ma împart la doua cadouri, unul de ziua lui si unul cand facem un an. Nu prea am buget mare, m-am gandit sa-i iau ceva de ziua lui si daca mai fac rost de bani sa-i iau si cand facem un an si daca nu fac sa-i spun. Dar ce sa-i cumpăr de ziua lui? Am un buget de 250 de lei, mentionez ca i-am mai luat (ceas, bratari cu initiale, parfum, perna personalizată ) si habar n-am ce sa-i cumpăr..Sa-i dau bani asa si sa-si ia el ce vrea? Astept un raspun, mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A-i dau bani asa si sa-si ia el ce vrea?
Asta nu se face, este un gest urât, dizgrațios.
Dar a propos, este acela cu care făceai amor plângând căte 4 ore în șir, și care făcea amor cu tine și cu tot cartierul? Dacă faceți un an împreună, ăla e!
Așa mă bucur și mă distrez, de n-ai idee!

| SilentRain a răspuns:

După un an de zile nu îl cunoști? Trebuie sa aiba și el o pasiune
Dacă ii place sa citească cumpărai o carte, mno nu știu poate un tricou /hanorac

| Plato a răspuns:

Nu ai cum sa ii dai bani asa...
Zi-ne ce-i place, pasiuni etc.