| anonim_4396 a întrebat:

Voi avea cam mult de povestit si sper sa nu va provoc sila cu aceasta poveste :/ Pentru inceput,locuiesc in Italia si tocmai a venit o fata din Romania (ca mine,de varsta mea) si tocmai pentru ea mi-am lasat cea mai buna prietena (italianca) pentru ea straight face Dint simplu fapt ca a trebuit sa o ajut cu italiana am devenit cele mai bune prietene,dar acum regret putin asta x.x A fost impreuna cu una baiat care o cam necajea zilnic.ea nu puteam renunta la el,iar eu am fost nevoita sa o impac mereu si mereu sa merg acasa la ea si de adesea ori nu mai puteam sa stau cu prietenul meu sad De multe ori cand refuzam sa ma duc la ea imi spunea ca sunt falsa confused Mdeah. nu mai aveam timp de mine... Din iulie ea a plecat in Romania, de atunci nu ma mai bagat in seama deloc, intra pe facebook dar nu ma saluta. e ca si cum nu mai exista pentru ea.Am stat 9 luni sa incerc s-o fac fericita, iar acuma cand ei ii e bine a uitat de mine. straight face Ce ar trebui sa fac, dupa mine ea nu ma mai merita. Sa-mi caut o noua prietena si sa nu-mi mai pierd timpu cu persoana care doar ma folosesc la nevoie? :/ Dau funda puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| SweetAl3x a răspuns:

Nu inteleg cum pot fi unele atat de nesimtite. si eu am patit-o din cauza asa ziselor prietene si apoi m-au lasat cu ochii in soare. Eu inainte eram pe principiul ca o prietenie e mai valoroasa decat o relatie cu un baiat si de atunci mi-am pierdut increderea in persoane si cu greu reusesc sa imi fac noi prietene. Te sfatuiesc sa renunti la orice gand legat de romanca asta, dar sa nu faci ca mine, sa iti pierzi increderea in persoane. Nu te mai "dedica" de acum in totalitate unei singure persoane, ci imparte-te intr-un mod placut intre prieteni.

| MădălinaDinu a răspuns (pentru SweetAl3x):

Nu stiu ce sa spun sad cand vine vorba despre prietenii sunt folosita si apoi aruncata la gunoi sigh cam asa ar venii. si in grupurile de fete mai mari nu reusesc sa ma integrez pentru ca sunt prea timida si simt ca n-am nici un lucru in comun cu ele sigh Acum doar in prietenul meu am incredere. si regret ca am stat cu asa zisa prietena decat sa stau mai mult cu el. Dar asta e :/ Cam asta e viata sigh Nu? confused

| SweetAl3x a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Na, o sa tot mai ai parte de dezamagiri in viata, n-ai ce sa faci. Dar macar de acum stii cum sa procedezi cu presupusii prieteni. E bine totusi ca nu ti-ai pierdut si prietenul.

| Biancaalone a răspuns:

Mai..las-o sa stea! Cu siguranta va avea nevoie de tine! Si cand va avea dai si tu replica cea marewhistlingAaa..numai cand ai nevoie de ceva ma cauti! Si ai rezolvat-o! Eu zic sa o cauti pe veche ta prietena(italianca) si sa-ti ceri scuze si sa fiti din nou prietene! Si nu uita! Candva va veni si randul ei sa treaca prin ce-ai trecut tu!

| MădălinaDinu a răspuns (pentru Biancaalone):

Nu pot s-o caut pe vechea mea prietena straight face si ea e tot la fel ca cea romanca :/ nu stiu ce sa mai fac, cu cine sa mai fiu prietena straight face toate ma folosesc sigh ma dedic doar prietenului meu, dupa mine e singuru care merita.