| Marinan a întrebat:

Vorbesc cu un băiat de aproximativ o lună și jumătate. În ultimul timp, am cam observat ca nu mai vorbeste cu mine cum vorbea la inceput, nu prea mai pare interesat de mine(din cate mi-am dat seama) si a cam inceput sa-mi raspunda asa mai sec.Eu ma gândeam ca sa ii spun ca daca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine e ok, nu e obligat să facă asta.Dar simt ca dupa mi-ar parea rau sa ii spun asta pentru că îmi place de el.Si nici nu vreau sa ii spun ca-mi place de el, pentru ca el poate nu simte nimic pentru mine si vorbeste cu mine de plictiseala. Voi ce părere aveti?

6 răspunsuri:
| Marme a răspuns:

Încearcă sa vorbești din ce în ce mai rar pana îl uiți, sau tratează l și tu cu indiferenta și ai sa vezi ca te va căuta el, ai sa vezi?

| Treaem24 a răspuns:

Procedează cum. face si el vorbesti cum iti vorbește

| Marinan explică:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa procedezi la fel ca el, nu-l mai baga in seama, ca dupa o daca va fi sa fiti împreună si daca e interesat, te va cauta el. Altfel, nu-ti mai bate capul cu el, sunt o grămadă de băieți peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau dacă nu vrei cum ti-am zis in celalalt răspuns, i-ai putea spune subtil că-l placi si anume:" Imi place de un băiat și nu stiu cum sa-i spun ca il iubesc" si vezi ce iti zice. Apoi cum ti-a zis el procedezi cu el.

| Kerre a răspuns:

Cel mai probabil nu mai vrea sa aiba o relatie cu tine sau vrea o simpla pauza. Incearca sa vorbesti mai mult timp cu el si sa afli adevarul.