| Namastee a întrebat:

Vreau doar sa va cer sfatul. O amica ( o prietena buna in trecut ) ii spune celei mai bune prietene ale mele lucruri de genul : " ea te invata la prostii", " ea te-a schimbat si de aceea ne-am certat", "nu mai vorbi cu ea" lucruri neadevarate. Niciodata nu i-am spus sa nu mai vorbeasca sau altele, a fost doar decizia ei de ai spune ce crede cu adevarat. Ideea e ca nu stiu ce sa fac : sa ma iau de ea si sa-i spun sa taca daca nu stie adevarul sau sa aplic proverbul ' tineti prietenii aproape, iar dusmanii si mai aproape '? Multumesc pentru parere:*

3 răspunsuri:
| YrinaBubulina a răspuns:

Hey. eu sincer cred ca ar trebui sa ii zici amicei tale ce gandesti. in felul asta nu risti sa iti pierzi prietena :*. baftaa :*

| rebella98 a răspuns:

Eu zic sa Ii spui prieteneste ce gandesti...Si sa nu iti mai intoarca cea mai buna prietena in potriva ta din GELOZIE.winking

| BlackCinnamon a răspuns:

Depinde la ce tii, orgoliu sau prietenie? daca nu iti pasa de astea 2 si vrei doar sa rezolvi problema, un lucru care nu ar afecta nici orgoliul nici prietenia ar fi sa ii spui aleia frumos sa isi vada de treaba, daca continua, spune'i si prietenei tale, vezi ce zice. daca iti da cale libera, ia'o urat pe cealalta laughing se calmeaza ele pana la urma, e doar geloasa aia.