| Linda724 a întrebat:

Vreau exemple de ce si cat mancati voi intr-o zi normala. Am 13 ani si sunt foarte slaba, dar nu stiu daca mananc cat ar trebui. As vrea sa stiu cat mananca si alti copii, m-ar ajuta.

2 răspunsuri:
| Timea13 a răspuns:

Eu am 15 ani si de obicei mănânc de 2-3 ori, și fructe la în loc de ciocolata sau de genul la desert. De si mănânc sănătos și nu mult, nu sunt slaba deloc. Cred ca depinde de organism. Sunt unii care sunt foarte slabi dar mănâncă destul de mult pe când alții sunt mai grași dar mănâncă mult mai puțin.

| emayperritos a răspuns:

Pai dimineata o tava plina de fructe ananas mango papaia

la pranz ciorbita de legume sau tocanita

seara cartofi fierti in coaja dupa care decojati si mancati cu mujdei iute