| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar o tableta si mama nu ma lasa sa o iau, cumpar din banii mei adunati din alocatie, si ma ameninta ca ma da afara din casa si ma abandoneaza. Ea nu pierde nimic din banii ei ce ii pasa eu nu pricep cand altii au tablete, scumpe de tot etc, si parintii lor n-au treabă. Nu e corect sa fie asa fata de altii. Cum sa fac sa o convinge sa ma lase sa cumpar? Vreau sa ma accepte cu nevoile si dorintele mele.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tu ti-ai pastrat alocatia de unde mananci, te imbraci etc? Nu din banii ei?

| Kanpeki a răspuns:

Daca sunt banii tai, poti face ce vrei cu ei.
Dar oricum, o mama nu ar trebui sa se comporte in felul asta.