| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin fotomodel..am 14 ani si ce imi recomandati? Chiar vorbesc serios.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până acum ar fi trebuit să faci cel puțiln o ședință foto profi. Ai făcut așa ceva? La vreun casting ai fost?
Poate ai un portofoliu cu poze reușite, poate ne dai un link către album să fim în cunoștină de cauză dacă ne pronunțăm

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru nimportequi):

"de ce trebuie sa îți prezinte tie pozele?"

am zis: poate ne dai un link către album. Observi pluralul "de dai" adică nouă, și mie și ȚIE și celorlalți.
Nu știu și nu știi cu cine ai de a face!
Dacă fata chiar vrea un răspuns corect așa ar face. Cine cochetează cu așa ceva are DEJA albume foto la liber, nu se ascunde de ochii lumii

| sierra1 a răspuns (pentru nimportequi):

Am uitat să te întreb: tu ești bunica ei de te bagi așa bățos?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru nimportequi):

Să caut anturajul tău? hai să fim serioși. Repet dacă fata asta întrebătoare nu e urâtă ca..., și ar vrea pe bune să facă modeling, ar fi avut deja sute de poze afișate, poze cu care s-ar fi lăudat. Dar așa, sunt sigur că e doar o toană între ceaiul de dimineață și pita unsă cu gem. De ce ai încuraja un non-talent fără chemare, să-l amăgești, să-și urmeze steaua afundată în noroi? Fii realist - dacă știi ce-i aia.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru nimportequi):

în sfârșit ai zis ceva la obiect

| Lostlyric a răspuns:

Alta cariera.