| MadMoan a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma ajutati am o fata din cls a mea si imi place de ea vb la telefon facem glume merg cu ea dupa scoala. AM mai avut o relatie cu ea dar sa incheiat cu o prostie de-a colegilor...si acum imi place foarte mult de ea si nu stiu cum sa ii zic asta big grin va rog ajutati-ma...big grin dau funda!

Răspuns Câştigător
| pspspsps a răspuns:

Pai ce ar fi sa o intrebi, de curiozitate, ce parere mai are despre tine. daca zice una buna, atunci ii spui ca iti mai place de ea. daca nu, atunci te impaci cu ideea ca mai sunt fete pe lume si ca exista cineva pentru fiecare.

10 răspunsuri:
| Lunetta a răspuns:

Buna.
Propun sa vorbesti cu ea despre relatia voastra, sa dezbateti impreuna acel motiv,si apoi sa-i spui ca regreti ca v-ai despartit,si spune-i ceea ce simti pentru ea,si propune-i sa va reimpacati asta daca tine si ea la tine.
In caz ca nu mai tine,nu te combina cu ea, ca o sa suferi mai mult.happy
Curaj, este usor.happy

| pspspsps a răspuns:

Pai, vorbeste cu ea. Adu-i aminte de zilele cand erati impreuna, spune-i ce mul iti placea cum va petreceati timpul si intreab-o daca isi mai aduce aminte. intreab-o daca ea mai tine la tine. daca da atunci spune-i ca si tu mai ti la ea si ca o placi chiar foarte mult. daca zice ca nu, tot sa-i spui ca o placi, are dreptul sa stie.
o concluzie. sunt fata si stiu bine chestiile astea. pe mine ma plac 3 baieti.
asa, deci, orcarui om, indiferent daca e baiat sau fata, gras/a sau slab/a, ii place cum arata. crezi ca daca zici cuiva ca iti place de ea se va supara? nu! ba din potriva! va fi fericita si daca nu te place, iti spun eu ca o sa inceapa sa te placa! mult succes! pa, pa!

| pspspsps a răspuns:

Si eu tot in clasa a V-a sunt. dar prietena mea e in a IV-a deci nu.

| MadMoan explică:

Pai asta e problema nu am curaj sa zic parca am cv in stomac de nu ma lasa sa intreb :d nu stiu ce sa fac big grin si mie ca zice NU si mor dupacrying

| pspspsps a răspuns (pentru MadMoan):

Sau poti face altceva. daca ai prieteni care mai vorbesc din cand in cand cu ea sau chiar ocazional, propun sa ii rogi sa o intrebesad hei, ce parere ai de prietenul meu. mie mi se pare un tip super si vreau sa stiu parerea unei fete. adica, daca mai simti ceva pentru el, intreaba-l! sunt sigur ca vei avea o surpriza.

| pspspsps a răspuns (pentru MadMoan):

Aprop, de curiozitate, in ce clasa esti? nu de altceva dar si unei prietene de ale mele ii se intampla sa o placa un baiat cu care a mai fost intr-o relatie dar s-au despartit din cam acelasi motiv.

| pspspsps a răspuns (pentru MadMoan):

In ce clasa esti? nu de altceva dar si unei prietene de-ale mele ii se intampla sa fi fost intr-o relatie dar sa se fi despartit de el dintr-o prostie.

| pspspsps a răspuns (pentru MadMoan):

Scuze ca am repetat dar am crezut ca nu am postat ce ti-am zis despre prietena mea prima oara.

| MadMoan explică (pentru pspspsps):

A 5

| MadMoan explică (pentru pspspsps):

Problema e ca nu am nici un prieten ca lumea toci si niste retardati si daca zici cv zice la toti...si de asta nu zic...eeee "doamneeee ajutoooor" laughing