| AndreYStaR a întrebat:

Vreau sa ma ajutati. Vreau sa imi spuneti niste subiecte despre care pot vorbi cu o fata. Am o problema, cand vreau sa vb cu o fata, nu stiu despre ce. Ce pot vorbi cu ea? Va rog putin ajutor, am 16 ani dar nu am experienta la vorbit cu fetele.

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Inceputul este greu, restul merge de la sine. Depinde si de conjunctura, daca esti la scoala, in oras, prin parc etc. Ideea e ca dupa salutul de rigoare si intrebarea clasica "ce faci?", ea va raspunde. E posibil ca raspunsul ei sa fie urmat de intrebare, moment de care te poti agata. In discutii in general, daca ai emotii poti lansa subiecte care sa necesite raspuns din partea ei, pentru ca daca se termina cu punct... tacerea e stanjenitoare. Si de obicei si fata are intrebari. La care sa poti raspunde. Daca simti ca esti pe fundatura intreab-o ce parere are despre... orice. Fii tu insuti, incearca sa fii calm, nu e o rusine sa recunosti ca ai ceva emotii din cauza ca ea ti se pare superba, frumoasa, cum vrei tu sa ii spui. Din cand in cand strecoara si o gluma. E o calitate in ochii unei fete simtul umorului. Dar nu glume jenante sau care sa te amuze doar pe tine. Si trebuie sa fie o discutie, nu un monolog. Tocmai asta te va ajuta. Succes.

1 răspuns:
| adjzlsteanu a răspuns:

Fa.o sa rada. tongue